Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Kevadine detoks

5. mai 2021

Kas väsimus rikub sinu elukvaliteeti?

Soovid jätta hüvasti liigse toiduhimustamise ja seedevaevustega?

Tahad teada, mida kujutab endast üks õige detoks?

 

Siis on Kevadine detoks väljakutse just Sinu jaoks!

 

Söö hästi, sära ja tunne ennast suurepäraselt ja ilma ekstreemsusteta!

Selles 27-päevases väljakutses jagame tõenduspõhistele allikatele toetuvat informatsiooni detoksifikatsiooni  kohta – mis see on, miks ja kuidas seda teha. Lisaks rakendame teooria ka praktikasse.

 

Kujuta ette oma elu pärast detoksi:

 • Rohkem energiat
 • Selgem mõtlemine
 • Paranenud keskendumisvõime
 • Kiirem ainevahetus ja lihtsam kaalukontroll
 • Sügavam uni
 • Efektiivsem immuunsüsteem
 • Särav välimus
 • Kergem seedimine
 • Kergem enesetunne

 

Miks on detoksifikatsiooni toetamine oluline?

Detoks ei ole vajalik ainult kord aastas, kevadel või pärast pidusööminguid!

Me kõik puutume igapäevaselt kokku kokku tuhandete toksiliste ühenditega, millega meie esivanemad ei pidanud kunagi kokku puutuma. Tänu sellele on tänapäeva ühiskonna inimeste kehad suurema toksilise koormuse all. Detoksifikatsioon on Sinu keha enda võime ära tunda kahjulikud ühendid (toksiinid) ja need kahjutuks teha, et me tunneksime täit energiat, oleksime säravad, nooruslikud, terved. Kui toksiline koormus on liialt suur ja me ei toeta oma detoks-süsteemi, on tulemus vastupidine – kaebame mõtete hägusust, energiapuudust, tundlikkust keemilistele ühenditele või lõhnadele, ebamääraseid valusid, üldist ebamugavustunnet, pingeid. Kindel on ka see, et kui väga me ka püüame, siis täielikult toksilistest ühenditest eemalduda ei saa, aga me saame teha palju, et need meie elukvaliteeti ei rikuks. Efektiivne detoks on hea tervise alus!

 

Mida saad Kevadisest detoks programmist?

  • Lihtsaid teadmisi detoks-süsteemi toetamisest, mida järk-järgult oma elus püsivalt rakendada;
  • Oskad kohandada oma elustiili enda vajadustest lähtuvalt;
  • Toitumisterapeutide personaalne toetus grupis;
  • Kuuluvus gruppi, kus jagada kogemusi ja jõustada üksteist meie teekonnal;
  • 9-päeva detoks menüü koos ostunimekirjaga;
  • Retseptiraamat;
  • Läbitud teemadest kokkuvõtva konspekti;
  • Lõbusaid ja motiveerivaid toidu-väljakutseid;
  • Videokokkamine ja toidunipid;
  • Boonuskuu sinu toetamiseks;
  • Teadmised kogu eluks!

 

Programm ei sobi:

 • Rasedatele või rinnaga toitvatele emadele
  • Võite olla sel perioodil kuulaja rollis. Kuigi programm on absoluutselt tervislik ja ilma ebaloomulike trikkideta, on soovitav teooriast praktikasse osaga alustada pärast rasedust ja rinnaga toitmise lõpetamist. Põhjused räägime kursuse jooksul ka lahti.
 • Kui sul on põletikuline soolehaigus, soole ärritussündroom või SIBO
  • me räägime ja kasutame toite, mis on kiudainerikkad ja sisaldavad ka FODMAP-e.

 

Kes teid juhendavad läbi detoks-maailma? (vt altpoolt pikemaid tutvustusi): Eliisa Lukk – funktsionaalse toitumise terapeut; Triin Muiste – toitumisterapeut ja elamuskoolitaja, Mari-Liis Väli – toitumisterapeut ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduseriala tudeng.

 

Kus ja kuidas?

Väljakutse toimub seal, kus oled sina. Vajalik on arvuti või nutiseade, millega saad siseneda Facebooki. Selle väljakutse jaoks avame spetsiaalse kinnise Facebooki grupi, millele ligipääs on vaid selles väljakutses osalejatel.

Iga päev  toimub grupis midagi põnevat, kas loenguid, soovitusi, retsepte nippe vmt.

Iga päev oleme sinu jaoks grupis olemas.

 

Millal?

Alustame 5. mail, programm lõpeb 31. mail ja väljakutse ametlik lõpp on 30. juuni.

 

Osalustasu

75.- eurot

Programmi tegelik väärtus personaalse teenusena toitumisterapeudilt min 350.- eurot (nõustamised, 9 päeva menüü, retseptiraamat, juhised jmt).

NB! Vajadusel saab tasuda ka mitmes osas.

 

Registreeru väljakutsele siin:

Nimi*    
E-mail* 
Telefon* 
Teade* 

Eliisa Lukk on funktsionaalse toitumise terapeut. Ta suhtub kirglikult toitumisse ja liikumisse.  Huvi toidu ja toitumise vastu on teda saatnud üle 20 aasta.

„Tean hästi, kuidas võib uppuda vastukäivate soovituste rägastikku: rasvad on halvad, süsivesikud on halvad, mida ma siis söön või ei söögi? Olen tahtnud uskuda väidetesse, kuidas mõni üksik toiduaine ongi vastutav kiirema ainevahetuse, mürkainete väljutamise vmt eest. Kõik see oli lõppkokkuvõttes väsitav. Kõrgharidust omandama minnes valisin suunaks molekulaarbioloogia, milles omandasin teadusmagistrikraadi. Pidin siiski tõdema, et teema millega tegelesin, pole see, millega kirega tegeleksin. Võttis aega, aga lõpuks jõudsin õppima seda, mis mind kogu aeg köitnud oli – toitumisnõustamine, sealt edasi toitumisteraapia ja funktsionaalse toitumisteraapia õppesse. Toitumise puhul tahan edasi anda, et oluline on süüa mitmekesist ja tervist toetavat toitu, aga sama oluline on, et su soolestikust kõik vajalikud toitained ka imenduksid, sest ka kõige tervislikumast toidust pole kasu, kui me seda korralikult ei seedi ja sealt toitaineid ei omasta.

Oma energiat ammutan lisaks toidule liikumisest, olgu see siis kõndimine, jooksmine, tennis või jooga.

Tervislik toitumine ei ole keeruline ja kui sul ei ole just mõnda terviseprobleemi, siis ei juhtu ka midagi, kui aeg-ajalt endale midagi nö ebatervislikku lubad. Aga kui keegi väidab, et pole üldse oluline, mida sööd ja minuga on kõik hästi ka ebatervislikku toitu süües, tahan õhku visata küsimuse – sa ei tea, kui hästi veel end siis tunneksid, kui toitumist korrigeeriksid.”

 

Triin Muiste on toitumisterapeut ja elamuskoolitaja, kes lisaks oma igapäevatööle on juba pea kümme aastat lektoriks Tervisekoolis ning tegutseb ka Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuses. Triin on olnud üks  hetkel kehtiva toitumisnõustaja ja -terapeudi kutsestandardi väljatöötajatest ning on toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi kutsekomisjoni esimees.

“Ma siiralt usun, et tervislik toitumine peab olema nauditav! Sellepärast püüan alati nii oma elus kui ka koolitustel ühendada kahte olulist teemat – tervislik ja tasakaalustatud toitumine ning maitsenaudingud. Tervislik toitumine annab meile energiat, aitab meil püsida heas vormis ning tõsta immuunsust. Naudingud on need, mis panevad me silmad särama ja tekitavad head enesetunnet. Kui aga maitsenauding on tervislikust toitumisest, siis on kasu mitmekordne.”

 

 

 

Mari-Liis Väli on toitumisterapeut ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduseriala tudeng.

“Umbes 7 aastat tagasi hakkasin huvituma tervislikust elustiilist, sh toitumisest ja jõusaalis treenimisest. Muidugi olen minagi see, kes on katsetanud läbi igasugused imedieedid ning puutunud kokku ületreenimisega.

Pikalt arvasingi, et tervislik toit tähendab võimalikult madalat kaloraaži ning süsivesikutevaest toitumist… Kuni ma läksin õppima Tervisekooli. Mäletan väga hästi seda esimest koolipäeva, õues oli meeletult ilus ilm, varajane kevad. Ei läinud kaua, kui ma pisarad silmis mõtlesin endamisi kui õigesse kohta ma tulnud olen. Sealt sai alguse minu suur kirg ja pühendumine toitumisteraapia valdkonnas. Tänaseks olen juba mitu aastat aidanud ka teisi ning koolitan Tervisekoolis ise toitumisnõustajaid. Toitumise maailm on nii huvitav, õppimisel ja avastamisel ei tule iial lõppu. Sooviga aidata veelgi enam inimesi otsustasin minna õenduse eriala õppima ning hetkel ongi käsil 3. kursus. Lisaks toitumisterapeudi ametile olen teiselt ametilt erakorralise meditsiini osakonna abiõde. Mõlemat elukutset armastan väga, teen neid pühendumuse ja kirega. Töövälisel ajal laen iseenda akusid kas jõusaalis sportimisega või looduses jalutamisega.”

Details

Date:
5. mai 2021
Event Category: