Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KOOLIDE PUDRUPROGRAMM

1. okt. - 31. okt.

LAPSED KOKKAVAD JA LOOVAD OMA RETSEPTE

TERAVILJATOIDUD ja TÄISTERA

TERVISLIK TOITUMINE

Oktoober on pudrukuu ja juba viiendat korda Eestis tähistatakse pudrukuud toreda ettevõtmisega, kus saavad osaleda kõik põhikoolide lapsed. Pudruprogrammi käigus omandavad lapsed uusi teadmisi teraviljadest,  nuputavad omateraviljatoitude retsepte, kokkavad koos, joonistavad ja kirjutavad luuletusi ning teevad pilte ja videoid sõnumiga: „Miks ma tahan putru süüa!“ Programm kutsub üles sel aastal pöörama rohkem tähelepanu TÄISTERALE ja kestab kuni oktoobri lõpuni.

Ühtlasi valitakse pudruprogrammi käigus AASTA PUDER 2020. See tiitel läheb pudrule, mida programmi raames lapsed kõige enam valmistavad.

 

 

 

 

 

 

 

Pildil Rapla Vesiroosi Kooli 2019. a. valmistatud teraviljatoidud.

Pudruprogrammi eesmärk on tutvustada Eesti koolilastele teraviljatoite ja tervislikke toitumisvalikuid ning propageerida hommikupudru söömist. „Soe kausitäis putru hommikul kindlustab pikaks ajaks täis kõhu, aitab tugevdada laste tähelepanuvõimet, hoida kontrolli all kehakaalu ning maitseb ju imehästi. Aastate jooksul oleme näinud, et lapsed on ülimalt loomingulised ja neile meeldib ise retsepte välja mõelda ning koos klassikaaslastega neid valmistada,“ kinnitab pudruprogrammi eestvedaja, Veski Mati kvaliteedispetsialist Kadri Rannamäe. Kõik programmis osalejad saavad teravilju tutvustavad õppematerjalid ning uusi teadmisi tunnustavad diplomid.

Pudruprogrammis osalevatele lastele on sel aastal esmakordselt auhinnad igas vanuserühmas välja pannud mitmed organisatsioonid, kes oma panuse andmisega toetavad laste tervisliku toitumise ideed läbi mänguliste ühiste tegevuste:

Rahvusooper Estonia
Lastemuuseum Miiamilla
Eesti Noorsooteater
Forum Cinemas
PROTO avastustehas
Batuudikeskus Happy Fly
Super Skypark mängukeskus

Kokkamise kõrval kutsub programm lapsi taaskasutama tühje pudrupakendeid. Eesti koolides toimuvat pudruprogrammi toetavad Eesti Toitumisnõustajate Ühendus, Eesti Jalgpalli Liit ja Eliis Tarkvara. Programmi korraldab Veski Mati kaubamärgi all tuntud Balti Veski AS, mis pakub Eesti suurimat kuivainete tootevalikut ja kuulub Baltimaade suurimasse teraviljakontserni Baltic Mill.

Varasematel aastatel koolide postitatud videod ja pildid: facebook.com/pudruprogramm/

Lisainfo projekti kohta:

lemme@magnalabor.ee; 372 5145 369

facebook.com/Pudruprogramm

www.pudruprogramm.ee

Details

Start:
1. okt.
End:
31. okt.
Event Category: