Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Koolitus “Inimese anatoomia ja füsioloogia” Rahvatervise Akadeemias 01.02.2020-23.05.2020

1. veebr. - 23. mai

Anatoomia ja füsioloogia kursusel omandad teadmised inimese organismist, mida kõik inimese tervisega kokku puutuvad spetsialistid võiksid vallata. Koolitusprogrammi käigus õpitakse tundma inimese organismi, selle ehitust ja funktsioneerimist.

Koolituse eesmärk:

Kujundada arusaam organite ja organsüsteemide koostööst ning põimida mõistetavaks tervikuks ikka ja jälle korduvad teemad: kaela- ja seljavalu, peavalu, migreen, rühiprobleemid, günekoloogilised/androloogilised probleemid, liigesevalud, sporditraumad jne. Nimetatud teemasid vaadeldakse ka toitumisspetsialisti vaatevinklist, mis aitab keha terviklikku toimimist veelgi paremini mõista.

Sihtgrupp:

 • Tervishoiutöötajad
 • Toitumisnõustajad ja –terapeudid
 • Treenerid
 • Massöörid
 • Teised tervisevaldkonnas tegutsejad

Kursus sobib neile, kes tegelevad igapäevaselt inimeste nõustamisega nende terviseprobleemide osas ja vajavad täiendavaid teadmisi oma töö tegemiseks, terviklahenduste pakkumiseks, treeningplaanide koostamiseks või kutseeksami läbimiseks.

Koolitusel käsitletavad teemad:

1. PÄEV

Lülisammas tervikuna. Skeletisüsteem. Luu organina. Üldsündesmoloogia. Lülisambalülid. Lülisambaühendid. Rindkere, selle ühendid. Õlavööde- luud, ühendid. Ülajäse. Vaagnavööde, selle ühendid. Alajäse. Jalavõlvid. Kolju tervikuna.

2. PÄEV

Siseelundid: jaotus, üldehitus.

Seedeaparaat. Peasoole organid. Neelamine. Ees-, kesk- ja tagasoole organid. Seedeprotsess. Suuõõs (kõvasuulagi, pehmesuulagi, lihased, suupõhi, suupõhja limaskest, kurgukitsus, kurgukaared, hambad, keel, keelenäsade põhitüübid, keele lihased, süljenäärmed, sülg, sülje ülesanded). Neel (neelu osad, neelu limaskest, neelu lihaskest, neelurõngas, 6 lümfifolliikulite kogumikku). Söögitoru (söögitoru kitsused, söögitoru seina ehitus, neelamise 3 faasi). Magu (mao asend ja kuju, mao osad, mao seina ehitus, mao näärmed, maonõre, mao lihaskest, mao väliskest). Peensool (peensoole osad- kaksteistsõrmiksool, tühisool, niudesool, peensoole seina ehitus, peensoole limaskest, peensoole lihaskest, peensoole väliskest).

Kõhunääre (kõhunäärme osad ja rakud). Maks (maksa ülesanded, maksa välisehitus ja siseehitus, maksasagariku ehitus, maksa veresooned, maksatriaad, sapp, sapipõis). Jämesool (jämesoole ülesanded, osad ja alaosad, jämesoole seina ehitus, jämesoole väliskest, pärasoole eripärad).

Hingamiselundite süsteem. Hingamisaparaat. Ülemised hingamisteed. Kõri. Kopsud. Rinnaõõs. Hingamisprotsess. Hingamismehaanika.

3. PÄEV

Üldmüoloogia. Selja lihased. Pea lihased. Kaela lihased. Rinna lihased. Kõhu lihased. Ülajäseme lihased: õlavöötme, õlavarre, küünarvarre ja käe lihased. Kõõlustuped. Alajäseme lihased: reie, sääre ja jala lihased. Vaagnavööde.

Kuse-suguelunditesüsteem. Erituselundid: eritusprotsess. Mehe suguelundid. Naise suguelundid.

4. PÄEV

Kardiovaskulaarsüsteem. Süda. Vereringed. Veresooned. Lümfisüsteem. Vereloomeorganid. Närvisüsteem. Seljaajunärvid. Kraniaalnärvid. Juhteteed. Vegetatiivne närvisüsteem. Inimene kui tervik.

Õpiväljundid:

Kursuse läbinud õpilane:

 • tunneb inimkeha ehituse ja talitluse alustalasid,
 • mõistab liikumisaparaadi ehituse eripärast tulenevaid liikumisvõimalusi,
 • tunneb elundite ja elundkondade ehitust, paiknemist ja talitlust,
 • teab inimkeha sisesekretoorsete näärmete, närvisüsteemi ja meeleelundite ehituse ja talitluse põhimõtteid,
 • mõistab inimorganismi kui terviku toimimist.

Koolituse maht:

78 akadeemilist tundi, sh 46 akadeemilist tundi iseseisvat tööd.

Iseseisev töö: töö kirjandusega

Lõpetamine:

Koolitus lõpeb testiga ning lõpetajatele väljastatakse tunnistus.

Tunnistuse saamise eeldused:

 • Osalemine auditoorsel õppetööl 75%
 • Testi sooritamine positiivsele tulemusele
 • Tasutud õppemaks

Koolitaja:

Koolitajaks on Ege Johanson, Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia õppetooli assistent, Füsiokliiniku asutaja ja füsioterapeut. Teda on kirjeldatud kui karismaatilist lektorit ja oma ala professionaali, kes vaatab inimest tervikuna ja läheb oma töös sügavuti – sümptomitest põhjusteni välja! Ta seob oma koolitustel iidsed tarkused, teaduslikud tõsiasjad ja inimlikel kogemustel põhinevad taipamised ühtseks tervikuks.

Osalustasu:

Neljapäevase koolituse osalustasu on 260 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud tervislikud kohvipausid ning paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tunnistuse 78 täiendkoolitustunniga (3 EAP).

*Hind sisaldab käibemaksu.

Toimumiskoht ja -aeg:

 • I osa – 01. veebruar
 • II osa – 14. märts
 • III osa – 18. aprill
 • IV osa – 23. mai

Koolitus toimub iga kord kell 10.00-17.30 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

REGISTREERU KOOLITUSELE

*Registreerumine on avatud 27. jaanuarini 2020 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 168877.

Details

Start:
1. veebr.
End:
23. mai
Event Category: