Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Koolitus “Lapsed sööma läbi tervislike kasvatusmustrite”

15. mai 2021

Koolitusel “Lapsed sööma läbi terviklike kasvatusmustrite” õpid analüüsima, kuidas su enda kasvatuspõhimõtted mõjutavad lapse suhet toiduga ja kasutama seda infot oma lapse füüsilise ja vaimse tervise toetamiseks. Koolituse keskmes on praktilised stsenaariumid: kuidas lapsega toidust rääkida, söögiaeg meeldivaks kogemuseks muuta ja lapse ja vanema vahelist turvalist suhet toetada ning kuidas sõnastada ümber toiduga seotud sõnakõlkse, mis pole kaasaegsete teadmiste juures söögilauas oma kohta enam välja teeninud. Praktikat ümbritseb aga teoreetiline turvavõrk: räägime sellest, kuidas lugeda kriitiliselt teadusuuringuid, kuidas erinevaid aju, tervise ja kasvatusega seotud müüte ära tunda ja neid pahupidi pöörata, lisaks uurime, kus ja kuidas puutuvad omavahel kokku dieedikultuur ja vaimne tervis. Kõike seda läbib niidina küsimus: “Kuidas mõjutavad minu enda tõekspidamised seda, kuidas ma last toetan?”. Kuigi rõhuasetus on läbivalt eneseanalüüsil, ei pea keegi omaenda toitumisharjumustest ja -põhimõtetest teiste koolitusel osalejatega vestlema – suhe toiduga on igaühe isiklik teekond!
 
Peale koolituse läbimist oskad lapse arengut ja kasvatuspõhimõtteid silmas pidades toetavalt ja turvaliselt lapse toitumisharjumusi kujundada.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetents B.2.3. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3. Tervisedendaja, tase 6, kompetents B.2.1.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, haridustöötajad, lapsevanemad ja teised lastega kokkupuutuvad täiskasvanud.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • Uurimuste tõlgendamine.
 • Aju, kasvatuse ja toitumisharjumustega seotud müüdid.
 • Aju areng esimestel eluaastatel.
 • Suhtemustrite kujunemine lapsepõlves.
 • Eneseanalüüsi olulisus kasvatuspõhimõtete kujundamisel.
 • Tervis kui interdistsiplinaarne nähtus.
 • Toitumisharjumuste kujunemine arengupsühholoogilistest ja neuroteaduslikest vaatevinklitest.
 • Praktilised stsenaariumid, kuidas lapsega toidust rääkida, kuidas muuta söögiaeg meeldivaks kogemuseks, kuidas toiduga suhestuda ja kuidas toetada lapse ja vanema vahelist turvalist suhet koostöö abil.

Õpiväljundid:

Koolituse läbinud õpilane:

 • loob seoseid aju arengu põhimõtete ja lapse arenguetappide vahel;
 • analüüsib enda kasvatuspõhimõtteid ja suhet toiduga;
 • mõistab, kuidas läheneda kasvatusele proaktiivselt;
 • oskab lapse toitumisharjumusi kujundada toetavalt ja turvaliselt.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Peamised õppemeetodid on loengud, arutelud, grupivestlused, praktilised ülesanded ja individuaalne refleksioon.

Koolituse maht:

Koolituse kogumaht on auditoorne töö 8 akadeemilist kontakttundi.

Koolitaja:

Merilin Mandel on vanemahariduse edendaja, vabakutseline lektor, vaimse tervise vabatahtlik ja Instagrami konto @jesslapsed asutaja ja vedaja. Merilin töötas pea viis aastat lasteaiaõpetajana ning on erinevates peredes olnud ka palgaline lapsehoidja. Hetkel on tal käsil kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli ülikoolis ja kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis. Lisaks formaalsele haridusele tegeleb Merilin süvitsi ka interdistiplinaarse feminismiga ning uurib tervisega, sealhulgas toitumisega seotud müüte ja stigmasid ka meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist.

 

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 99€* (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud tervislikud kohvipausid ning paberkujul koolitusmaterjalid, kui koolitus toimub klassiruumis.

Riiklike piirangute korral toimub koolitus Zoomis.

Osaleja saab tõendi 8 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 15. mail kell 10.00 – 17.30 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis või Zoomis.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

REGISTREERU KOOLITUSELE 

Registreerumine on avatud 13. maini 2021 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 168877.

Details

Date:
15. mai 2021
Event Category: