Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Koolitus Sportlase söömiskäitumine Rahvatervise Akadeemias 11.09.2020

11. sept.

Koolitusel „Sportlase söömiskäitumine“ saavad osalejad teadmised peamistest toidumotivatsiooni ja toiduvalikute teguritest. Räägitakse sportlaste saavutusmotivatsioonist ning selle kontekstis sportlaste söömisharjumustest ja toiduvalikutest. Arutatakse läbi teekond tervislikust toitumisest häiritud söömiskäitumiseni, keskendudes söömiskäitumise mõjutajatele nagu keha suuruse tajumine, kehaga rahulolematus, perfektsionism. Soovitud muutuste tegemiseks ja uute harjumuste kujundamiseks õpivad osalejad koolituse käigus kasutama eesmärkide seadmise põhimõtteid ning nende seadmise protsessi spordispetsiifikast lähtuvalt. Antud protsessi paremaks mõistmiseks käsitletakse ka harjumuste kujunemise ja muutmise protsessi. Koolitusest on oodatud osa võtma toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, treenerid, sportlased ja noorsportlaste vanemad.

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetentsid B.2.2, B.2.3, B.2.4, B.2.6. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetentsid B.2.2, B.2.3, B.2.4, B.2.5.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, treenerid, sportlased ja noorsportlaste vanemad.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • toidumotivatsioon ja toiduvalikud;
 • sportlaste saavutusmotivatsioon ning toiduvalikuid mõjutavad tegurid;
 • teekond tervislikust toitumisest häiritud söömiskäitumiseni, sh söömiskäitumise mõjutajad nagu keha suuruse tajumine, keha objektiseerimine, kehaga rahulolematus, dieedipidamine ja perfektsionism;
 • eesmärkide seadmise üldpõhimõtted ja nende rakendamine söömiskäitumise reguleerimisel;
 • söömiskäitumisega seotud harjumuste kujunemine ja kujundamine, sh kommunikatsioon toitumisnõustamise protsessis.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

 • teab peamisi toidumotivatsiooni mõjutavaid tegureid;
 • oskab selgitada, kuidas mõjutavad indiviidi toiduvalikuid bioloogilised, sotsiaalsed, kultuurilised ja psühholoogilised tegurid;
 • mõistab sportlaste saavutusmotivatsiooni;
 • oskab kirjeldada sportlase söömiskäitumist (sh söömishäireid) saavutusmotivatsiooni kontekstis;
 • oskab kirjeldada tõhusa eesmärkide seadmise tingimusi ja protsessi;
 • oskab selgitada harjumuste kujunemist ja harjumuste muutmise protsessi.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

8 akadeemilist kontakttundi.

Koolitajad:

Aave Hannus (PhD) töötab psühholoogia valdkonnas teadlase ja praktikuna alates 1999. aastast. Ta asus 2001. aastal tööle Tartu Ülikooli ning on praegu sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis spordipsühholoogia lektor. Alates 2001. aastast töötab Aave ka spordipsühholoogilise nõustajana, tal on spordipsühholoogia kutse ning praktiline kogemus koostööst ligi 50 spordiala sportlastega.  Ta on avaldanud mitmeid teadusartikleid tunnetuspsühholoogia, motivatsiooni ja söömishäirete teemadel. Aave on Eesti Psühholoogide Liidu, Euroopa Spordipsühholoogia Föderatsiooni ja Eesti Kognitiivse Käitumisteraapia Assotsiatsiooni liige.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 93 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tõendi 8 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 11. septembril kell 10.00 – 17.30 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

REGISTREERU KOOLITUSELERegistreerumine on avatud 7. septembrini 2020 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 168877.

Details

Date:
11. sept.
Event Category: