Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Koolitus Terved hambad terveks eluks Rahvatervise Akadeemias 24.10.2020

20. okt. 2020

Koolituse “Terved hambad terveks eluks„ eesmärk on anda suutervisealased baasteadmised ning omandada oskus kasutada saadud teadmisi igapäevaelus nii iseenda puhul kui töös klientidega. Koolitusel räägitakse suu- ja hambahaiguste olemusest ning nende ennetamise viisidest. Täpsemalt seletatakse lahti hambaaukude ja hambakivi tekkepõhjused ning -mehhanism. Ühtlasi räägitakse, milline on toitumisviisi mõju hammaste tervisele ning mida saab inimene selles osas enda jaoks ära teha. Kõne alla tuleb ka spordispetsiifiline teema ehk jagatakse teadmisi, kuidas ära hoida hambahaigusi profisportlastel. Käsitlusele tulevad ka suutervist puudutavad sagedasemad küsimused: milline on siis ikkagi parim hambapasta valik, hammaste õigesti pesemise viis, mis on fluoriid ja ksülitool jms. Koolitusest on oodatud osa võtma toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad ning samuti kõik tervisehuvilised.

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetentsid B.2.1, B.2.3. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad ja tervisehuvilised.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • suu- ja hambahaiguste olemus ning nende ennetamise viisid;
 • hambaaukude tekkepõhjused- ja mehhanism;
 • hambakivi tekkepõhjused- ja mehhanism;
 • toitumisviisi mõju hammaste tervisele;
 • kuidas ära hoida hambahaigusi profisportlastel;
 • suutervist puudutavad sagedasemad küsimused: hambapasta valik, hammaste õigesti pesemise viis, mõisted fluoriid ja ksülitool.

Õpiväljundid:

Pärast koolituse läbimist õppija:

 • saab aru hambaaugu ja hambakivi tekkepõhjustest ja -mehhanismist;
 • teab, kuidas ennetada hamba- ja igemehaigusi;
 • kasutab suutervisealaseid baasteadmisi praktikas ning oskab neid ka teistele selgitada;
 • seostab toitumisviisi ja hambahaigusi ning nõustab sel teemal.

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

3 akadeemilist kontakttundi.

Koolitajad:

Anastassia Kuldmaa on lõpetanud 2003. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna stomatoloogia eriala ning lisaks omandas ta 2013. aastal magistrikraadi Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal. Töötab hambaarsti ja ravijuhina ning on alates 2019. aastast Eesti Hambaarstide Liidu juhatuse liige. Dr Anastassia Kuldmaa peab väga oluliseks suu- ja hambahaiguste ennetamist ning sellest lähtuvalt liitus ta 2014. aastal Eesti Hambaarstide Liidu ja Eesti Haigekassa koostöös toimuva projektiga “Suukool”. Alates 2016. aastast on ta vastava projekti juht. Esineb külalislektorina erinevates kõrgkoolides ja erialaseltside loengutel.

Osalustasu:

Koolituse osalustasu on 35 €* (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Korraldaja poolt on tagatud paberkujul koolitusmaterjalid. Osaleja saab tõendi 3 täienduskoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 24. oktoobril kell 15.00 – 17.30 TALLINNAS, Väike-Paala 1, Rahvatervise Akadeemia koolitusruumis.

Kohaletuleku juhised on leitavad SIIN.

REGISTREERU KOOLITUSELERegistreerumine on avatud 20. oktoobrini 2020 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 168877.

Details

Date:
20. okt. 2020
Event Category: