Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Koolitus “Toitumine enne ja pärast bariaatrilist operatsiooni”

10. apr. 2021

Aegajalt satub nii õe kui toitumisspetsialisti vastuvõtule bariaatrilise operatsiooni läbi teinud patsiente, mistõttu on hea olla kursis uusima toitumisalase infoga. Koolituspäeva alustame päris algusest- anname ülevaate kaalukirurgiast, selle näidustustest ja vastunäidustustest ning juttu tuleb ka erinevatest operatsioonimeetoditest. Seeläbi on lihtsam mõista miks ja milliseid toiduvalikuid vahetult enne ja pärast bariaatrilist operatsiooni teha ning kuidas toidulaud edaspidi välja peaks nägema. Juttu tuleb ka toidulisanditest ning sellest, kuidas levinumaid probleeme vältida. Koolitust ilmestavad haigusjuhtude arutelud.

Koolituse läbinud õppija omab ülevaadet bariaatrilisest kirurgiast, bariaatrilise operatsiooni eelsest ja järgsest toitumis- ja liikumisalasest käsitlusest ning oskab anda soovitusi enamlevinud probleemide lahendamiseks pärast bariaatrilist operatsiooni.

 

Õppekava koostamise alus:

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard, kompetents B.2.3. Toitumisterapeut, tase 6 kutsestandard, kompetents B.2.3.

Sihtgrupp:

Toitumisnõustajad, toitumisterapeudid ja tervishoiutöötajad.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 • Bariaatrilise kirurgia ülevaade ja eesmärgid
  • Bariaatrilise kirurgia näidustused ja vastunäidustused, operatsioonieelne hindamine
  • Erinevad operatsioonimeetodid
  • Kuidas operatsioon toimib?
  • Kaalulangus, mõju kaasuvatele haigustele
  • Bariaatriline kirurgia Eestis
 • Toitumine ja liikumine
  • Operatsioonieelnel ühiajaline dieet
  • Toitumine vahetult pärast operatsiooni (esimesed 2 kuud)
  • Pikaajalised toitumise põhimõtted pärast bariaatrilist kirurgiat (toitumise üldpõhimõtted, toitumuslike defitsiitide profülaktika ja selle olulisus)
  • Kaalutõus pärast bariaatrilist kirurgiat
  • Rasedus pärast bariaatrilist kirurgiat
 • Enamlevinud probleemid ja toitumisprobleemid pärast bariaatrilist operatsiooni ning esmased soovitused antud probleemide lahendamiseks
  • Kõhuvalu, oksendamine, kõrvetised, kõhulahtisus, kõhukinnisus, toitainete vaegused, raske dumping sündroom, juuste väljalangemine, liigne nahk, kurnatus ja väsimus, raskused uute söömisharjumuste omandamisel, alkohol
 • Haigusjuhtude arutelud

Peamised õppemeetodid: loeng, diskussioon, grupitöö, juhtumianalüüs.

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetanud õpilane:

 • teab bariaatrilise kirurgia näidustusi, vastunäidustusi, meetodeid ja mõju kaasuvatele haigustele;
 • mõistab, milline on bariaatrilise patsiendi toitumis- ja liikumisalane käsitlus enne ja vahetult pärast kirurgilist sekkumist
 • tunneb bariaatrilise patsiendi pikaajalise toitumise põhimõtteid;
 • tunneb ära enamlevinud probleemid pärast bariaatrilist operatsiooni ja oskab anda esmased soovitused nende lahendamiseks

Õppekavaga saad tutvuda SIIN.

Koolituse maht:

Koolituse kogumaht on 26 akadeemilist tundi, sh auditoorne töö 8 akadeemilist kontakttundi.

Koolitaja:

Maarja Lember on laiapõhjalise kogemusega kliiniline toitumisterapeut, kes töötab Tallinna Lastehaiglas, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Kaalukirurgia Keskuses. Erialase hariduse (Nutrition & Dietetics, BSc) omandas Surrey Ülikoolist. Maarja omab riiklikku kliinilise toitumisterapeudi kutsetunnistust, on Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi tegevliige, toitumisnõustajate ja toitumisterapeutide kutsestandardi hindamiskomisjoni liige ja lektor Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis.

Anni Laas on hariduselt ämmaemand, kes töötab Ida-Tallinna keskhaiglas õendusjuhina ja The Health Clinicus toitumisterapeudina. Erialase ja kliinilise toitmise kogemuse on ta saanud viimase 10 aasta jooksul peamiselt Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Ida-Tallinna Keskhaiglas ja AS Fertilitases kirurgiliste patsientidega töötades.

Osalustasu:

koolituse osalustasu on 99* € (EÕL ja ETNÜ liikmetele -5%).

Osaleja saab tunnistuse 26 täiendkoolitustunniga.

*Hind sisaldab käibemaksu.

 

Toimumisaeg ja -koht:

Koolitus toimub 10. aprillil kell 10.00 – 17.30 veebikeskkonnas ZOOM.

REGISTREERU KOOLITUSELERegistreerumine on avatud 8. aprillini 2021 või kuni kohti jätkub. Koht koolitusele on broneeritud peale osalustasu laekumist. 

 

*Osalustasu laekumine on koolitusel osalemise kinnitamise aluseks. Osalustasu tagastatakse täies mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette 7 päeva. Osalustasu tagastatakse 50% mahus, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest ette vähem kui 7 päeva. Osalustasu ei tagastata, kui osaleja teatab koolitusel mitteosalemisest koolituse toimumise päeval või jääb teatamata koolitusele tulemata.

Füüsilised isikud saavad taotleda Maksu- ja Tolliametilt tulumaksutagastust 20%.

Rahvatervise Akadeemia (Nutrilligent OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

NB! Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Rahvatervise Akadeemia majandustegevusteate nr: 168877.

Details

Date:
10. apr. 2021
Event Category: