Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Väljakutse Lapsed mänguliselt sööma

26. apr. 2021

Oled hädas sellega, et lapsed ei söö piisavalt ja tervislikult?

Otsid ideid laste toidulaua mitmekesistamiseks?

Soovid luua lapse ja toidu vahel parema suhte?

Soovid teada, kuidas oleks kõige parem lapsi sööma motiveerida?

 

Kui sa vastad kasvõi ühele nendest küsimustest jaatavalt, on see väljakutse mõeldud just sulle ja sinu perele!

Tänapäeva kiire elutempo juures jääb pere ja laste toidulaud sageli ühekülgseks. Võib juhtuda, et lapsed eelistavad reeglina toitu, mida kutsutakse nn rämpstoiduks. Seda eriti juhul, kui lapsed on juba selles vanuses, et valmistavad või ostavad endale toitu ise. Üha suurenenud on ka valivate sööjate osakaal.

„Lapsed mänguliselt sööma“ väljakutse ongi mõeldud selleks, et aidata sul lapsevanemana  toitumise kirjus maailmas paremini orienteeruda ning anda sulle uusi ideid, kuidas muuta lapse toidulaud tervislikumaks.

 

Mida võid nendelt kahelt nädalalt oodata?

  •         Põnevaid loenguid ja arutelusid laste toitumise teemadel;
  •         Vahvaid retsepte, mida katsetada ja millega oma pere ja laste toidulauda mitmekesistada;
  •         Kaasahaaravaid mängulisi ülesandeid, millega paremini toiduainete maailma tundma õppida ja mida saate teha terve perega;
  •         Huvitavaid fakte laste ja toitumise kohta;
  •         Ja kui veab, näed ekraanil vahel ka lapsi 😊

 

Kellele on väljakutse mõeldud?*

Väljakutses on oodatud osalema kõik huvilised – lapsevanemad, vanavanemad, õpetajad jne – kes vähegi tunnevad, et see teema neid kõnetab.

 

Kus ja kuidas?

Väljakutse toimub seal, kus oled sina. Vajalik on arvuti või nutiseade, millega saad siseneda Facebooki. Väljakutse jaoks avame spetsiaalse kinnise Facebooki grupi, millele ligipääs on vaid selles väljakutses osalejatel.

Millal?

Alustame 26. aprillil ja lõpetame 9. mail.

Kes väljakutset läbi viivad?

Kogu selle põneva ja huvitava info toovad sinuni oma ala parimad spetsialistid – pikaajalise koolitajakogemusega funktsionaalse toitumise ja mänguterapeut Sirli Kivisaar (OÜ Via Naturale) ning toitumisterapeut ja elamuskoolitaja Triin Muiste (Triinu toidumaailm).

 

Kes nad täpselt on?

Sirli Kivisaar
Sirli on kolme lapse ema, kelle elus on tähtsal kohal kaks eriala – toitumis- ja mänguteraapia. Sirli tee toitumise valdkonnas algas 16 aastat tagasi, kui tema esiklaps sai väga halva prognoosiga epilepsia diagnoosi, millele ravi ei leidu ning tema pere hakkas otsima alternatiivseid viise poja aitamiseks. Sirli on olnud toitumisnõustaja ja -terapeudi eriala tekke juures ning andnud nende erialade arengusse suure panuse. Ta on olnud aastaid toitumisnõustajate ja -terapeutide koolitaja OÜ Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis, MTÜ Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni asutajaliige ja pikaajaline juhatuse aseesimees ning praktiseerib funktsionaalse toitumise terapeudina ja toitumisterapeutide superviisorina OÜ-s Via Naturale. Ta on raamatu „Laste toitumine ja tervis“ (2016) kaasautor ning kirjutanud palju artikleid nii toitumise kui ka psühhoteraapia valdkonnas.

Erinevate inimese psühholoogiaga seotud teemade vastu hakkas Sirli tundma huvi aga juba veelgi varem ning Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö õppimise kõrvalt hakkas ta läbima mitmeid erinevaid inimese vaimse tervisega seotud koolitusi, s.h suhtlemiskoolitusi. Tegutsedes kahes valdkonnas, on tema kui psühhoterapeudi poole palju pöördutud just söömisega seotud muredega. Pered on abi saanud nt just erinevate söömishäirete korral, väikelaste pered valiva söömise muredega.

Sirli on toonud maale mänguteraapia eriala ja ka ise alates 2012. aastast mänguterapeute koolitanud, ta on MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees. Praegu võtab ta psühhoterapeudina vastu täiskasvanuid ja mänguterapeudina ka lapsi.

 

Triin Muiste
Triin on toitumisterapeut ja elamuskoolitaja ettevõttes Triinu toidumaailm ning kahe poja ema.

Triin alustas 2010. aastal suurest huvist toitumisnõustaja õpinguid ning on üha enam veendunud, et on valinud õige eriala. Tänaseks on ta lõpetanud lisaks ka funktsionaalse toitumise nõustaja ja toitumisteraapia õppe ning usub, et tervislik toitumine peab olema nauditav!

Igapäevaselt tegeleb Triin kokkamiskoolituste korraldamise ja läbiviimisega, toitumisalaste loengute pidamise ning toitumisteraapia-alaste nõustamistega.

Lisaks oma igapäevatööle on ta juba pea kümme aastat lektoriks Tervisekoolis, kus koolitab toitumisnõustajaid. Samuti on ta Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse asutajaliige ning esimees, hetkel kehtiva toitumisnõustaja ja -terapeudi kutsestandardi üks väljatöötajatest ning toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi kutsekomisjoni esimees. Lisaks on Triin üks Meelte kooli mentoritest. Meelte kool on Sapere metoodikal põhinev toiduharidusprogramm, mida esmalt katsetati lasteaedades ning hetkel on plaan viia sama metoodika ka alusharidusse.

Triin on raamatute „Laste toitumine ja tervis“ (2016) ja „Toiduainete tervistav toime“ (2019) üks kaasautoritest.

Tal on magistrikraad kommunikatsioonijuhtimises ning ta omab koka 4. taseme kutsetunnistust.

 

*Igaks juhuks toome välja, et väljakutses ei keskendu me imiku söömisele, kuid sellegipoolest annab kõik grupis räägitu tööriistad tulevikuks ka imikute vanematele.

Hind ja registreerumine

Osalemistasu on 36 EUR.

Väljakutsele registreeruda saad kodulehel:

Via Naturale ja Triinu toidumaailm esitlevad: Lapsed mänguliselt sööma

Details

Date:
26. apr. 2021
Event Category: