Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

MEELTE KOOL tutvustus ja mängud. Mustamäe Keskuse tervisetoodete laadal 9. ja 10. märtsil

9. märts 2019 - 10. märts 2019

Toeta Meelte kooli programmi jõudmist kõikidesse Eesti lasteaedadesse ja koolidesse!
Eesti Toitumisnõustajate Ühendus MTÜ EE037700771001646006
Selgituseks märgi: Meelte kool 

Kõik lapsed ja lapsevanemad on oodatud osalema Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse toitumisnõustajate poolt korraldatud tegevustes Mustamäe Keskuse suurel tervisetoodete laadal, mis toimuvad 9.ja 10. märtsil Mustamäe Keskuses.

Meie eesmärgiks on tutvustada lapsevanematele Meelte kooli, näidata lastele, kui põnev võib olla toiduga mängida ning koguda raha Meelte kooli programmi käivitamiseks.

Eesti Toitumisnõustajate Ühendus on käivitamas Meelte kooli ehk sensoorse praktilise toitumishariduse programmi lasteaedades, mille pilootprojekti kogumaksumus on 74 192 eurot. Projekti rahastamiseks otsitakse praegu aktiivselt toetajaid ja kogutakse annetusi. Lõppeesmärgiks on integreerida programm riiklikku alushariduse õppekavasse, et anda lastele võimalikult varakult laiapõhjaline toitumisalane haridus, mis tõstab ja avardab oluliselt teadlikkust toitumise alal ja suurendab valmidust valida mitmekesisem toidulaud.

Leiate meid Mustamäe Keskuse aatriumi alalt.
9. märtsil kell 13:00-14:30 loeng täiskasvanutele “Sinu laps ei söögi brokolit? Ehk kuidas muuta lapse menüü tervislikuks nii, et laps sööb kõiki toitusid” – toitumisnõustajate kogemused ja rahvusvaheline praktika. Võimalik esitada küsimusi ja saada konkreetseid nõuandeid.
10. märtsil kell 13.00 ja 14.00 Tule mängi toiduga! Lastele suunatud Meelte kooli mängud. Tutvustame sinu lapsele lõbusate ja harivate mängude kaudu uusi maitseid ja julgustame proovima uusi toite. Laps mõistab, millised on toiduained oma algsel kujul ja kust toit meie lauale jõuab.

Suur tervisetoodete laat Mustamäe keskuse 9.-10. märtsil. 

Meelte kool ehk meeltepõhine toitumisharidus on mänguline ja praktiline viis tutvustada lastele uusi maitseid ja suunata neid tervislikumalt sööma. Meelte kool on lastele mõeldud sensoorset arengut toetav õppeprogramm, mis põhineb Sapere metoodikal ja mida on paljudes teistes Euroopa riikides juba mitmeid aastaid edukalt kasutatud. Ladinakeelne sõna sapere tähendab maitsma, proovima, julge olema

Eesti Toitumisnõustajate Ühendus (ETNÜ) esindab eriväljaõppega ning oma valdkonnas pädevaid toitumisnõustajaid üle Eesti. ETNÜ tegevuse üks eesmärkidest on elanikkonna tervisedendus läbi teadlikkuse tõstmise ja harjumuste muutmise alates varajasest lapseeast.

Loe rohkem MEELTE KOOLI programmi kohta siit!

Loengu slaidid!

Lisainfo ja kontakt:
info@toitumisnoustajad.ee
www.toitumisnoustajad.ee
FB: Meelte kool

Details

Start:
9. märts 2019
End:
10. märts 2019
Event Category: