Reelika Õigemeel


Olen toitumisnõustaja ja -koolitaja asutuses Toitu Targalt. Spetsialiseerunud eelkõige lasteasutuste toitumisnõustamisele, neile tava- ja erimenüüde väljatöötamisele ning tasakaalustatud ja täisväärtuslike menüüde koostamise täiendkoolituste korraldamisele lasteasutustega seotud personalile üle Eesti.

Osalen lektorina Rahvatervise Akadeemias toitumisnõustaja õppes.

Juhendan lisaks rõõmuga erinevatele sihtrühmadele tervisegruppe ja toidu valmistamise töötubasid, mis on suunatud kehakaalu normaliseerimisele ja tervist toetavate eluviiside propageerimisele. Individuaalset toitumisnõustamist viin läbi Põltsamaal või vidokõne kaudu asukohast sõltumatult.

Magistrikraadiga võrdsustatud kõrghariduse omandasin 2004. aastal Eesti Maaülikoolis keskkonnakaitse alal. Õige toitumise vastu tekkis tõsisem huvi peale ülikooli lõpetamist. Lugesin erinevat toitumisalast kirjandust ja uurisin läbiviidud uuringuid. Kuid toitumisalase informatsiooni mahukas ning sageli vastukäiv materjal ja sellest tekkinud ebakindlus, mida uskuda ja mida mitte, andis tõuke nimetatud eriala lisaks õppida. 2012. aastal lõpetasin toitumisnõustamise eriala (26 EAP) Annely Sootsi Tervisekoolis. Täiendan end pidevalt toitumise valdkonnas edasi, kuna see on eriala, mis muutub ajas uute avastuste ja uurimuste tekkimisel.

Pean tähtsaimaks meeles hoida põhimõtet, et naturaalne ja tasakaalustatud toidulaud hoiab harmoonilise ja tervena inimese, ja ka meid ümbritseva looduskeskkonna.

Ilmunud artiklid:
Õigemeel, R. Toitlustamisest lasteasutustes. Toitumisteraapia 2013, 7, 22-24.

Raamatud:
Õigemeel, R. Toitu targalt! Menüü koostamise käsiraamat. 2017.
Õigemeel, R. Laste toitumine ja Tervis. Toitumissoovitused Eesti Toitumisterapeutidelt ja –nõustajatelt. Lapse toitumine lasteasutuses. 2016, 107-118.
Õigemeel, R. Maitsvalt ja Tervislikult! Käsiraamat toitlustajatele. 2013.

Toitu targalt!

Telefon: 5259833

E-mail: reelika@toitutargalt.ee