Reelika Õigemeel


Olen toitumisnõustaja ja -koolitaja asutuses Toitu Targalt.

Elan ja tegutsen Põltsamaa külje all.

Spetsialiseerunud olen lasteasutuste toitumisnõustamisele ja menüüanalüüsile, neile tava- ja erimenüüde väljatöötamisele ning tasakaalustatud ja täisväärtuslike menüüde koostamise täiendkoolituste korraldamisele lasteasutustega seotud personalile üle Eesti.

Juhendan lisaks erinevatele sihtrühmadele taimedel põhinevate toitude valmistamise töötubasid.

Magistrikraadiga võrdsustatud kõrghariduse omandasin 2004. aastal Eesti Maaülikoolis keskkonnakaitse alal.

Õige toitumise vastu tekkis tõsisem huvi peale ülikooli lõpetamist. Lugesin erinevat toitumisalast kirjandust ja uurisin läbiviidud uuringuid. Kuid toitumisalase informatsiooni mahukas ning sageli vastukäiv materjal ja sellest tekkinud ebakindlus, mida uskuda ja mida mitte, andis tõuke nimetatud eriala lisaks õppida.

2013. aastal lõpetasin toitumisnõustamise eriala (26 EAP) Annely Sootsi Tervisekoolis.

Täiendan end pidevalt toitumise valdkonnas edasi, kuna see on eriala, mis muutub ajas uute avastuste ja uurimuste tekkimisel.

Minu suureks kireks on looduslähedane aiandus, köögivilja, marja ja puuvilja kasvatamine puhtal ja loodushoidval viisil. Kasvatan oma pere toiduvajadusest ligikaudu 70-80% oma köögiaias ja julgustan seda tegema kõiki inimesi!

Pean tähtsaimaks meeles hoida põhimõtet, et naturaalne ja tasakaalustatud toidulaud hoiab harmoonilisena ja tervena nii inimese kui ka meid ümbritseva looduskeskkonna.

Ilmunud artiklid:
Õigemeel, R. Toitlustamisest lasteasutustes. Toitumisteraapia 2013, 7, 22-24.

Raamatud:
Õigemeel, R. Toitu targalt! Menüü koostamise käsiraamat. 2017.
Õigemeel, R. Laste toitumine ja Tervis. Toitumissoovitused Eesti Toitumisterapeutidelt ja –nõustajatelt. Lapse toitumine lasteasutuses. 2016, 107-118.
Õigemeel, R. Maitsvalt ja Tervislikult! Käsiraamat toitlustajatele. 2013.

Toitu targalt!

Telefon: 5259833

E-mail: reelika@toitutargalt.ee