Angelika Randjärv


Ma olen alates noorukieast tundnud sügavamat huvi inimese olemuse ja psüühika vastu. Sellest tulenevalt oli üsna loogiliseks sammuks, et asusin õppima erialasid, mis on seotud inimestega. Tööalaselt olen varasemalt kokku puutunud peamiselt lastega ning neid ümbritsevate täiskasvanutega, töötades eripedagoogina haridusasutuses või lastekaitsespetsialistina omavalitsuses. Nendes rollides sain märkimisväärse nõustamiskogemuse ning oskuse tulla toime ka väga pingelistes olukordades. Puutudes läbi valitud erialade kokku elu raskema ja kurvema poolega, sain sellest innustust tegelemaks vaimsete praktikatega. Olenemata asjaolust, et praktiseerisin kirglikult joogat ja tegin teisigi muudatusi elustiilis, ei olnud minu füüsiline enesetunne siiski see, mille poole püüdlesin. Mõistsin, et need sammud, mis ma olin teinud eelkõige toitumist silmas pidades, olid ühekülgsed ning erinevatest allikatest hangitud info põhjal kaootilised. Jõudsin väga tugeva tundmuseni, et ma pean iseendale selgeks tegema läbi tõenduspõhiste teadmiste ja praktiliste tegevuste, mis selle toitumisega siis ikkagi on. Selle tulemusel lõpetasin Rahvatervise Akadeemias toitumis- ja terviseteraapia õppes toitumisnõustamise eriala.

Sisend toitumisnõustamise eriala õppimiseks oli minu puhul esialgu küll pigem isiklikku laadi, kuid see valdkond kujunes kiiresti minu jaoks tõeliseks kireks ja hobiks. Aja möödudes paranes läbi terviklahenduse minu enda elukvaliteet, kuid lisaks sellele märkasin, et individuaalnõustamised klientidega panid mul silma särama. Tervistav elustiil, sh toitumine, on ääretult lai teema ning hõlmab ühel või teisel moel kogu elu – seega kogu aeg on kõik muutumises ja põnev. Olles eelnevalt imetlenud sõprade ja tuttavate elu, kelle töö oli hobiks ja vastupidi, saan nüüd ka ise nautida selle võimalikkust.

Viimasel kolmel aastal olen elanud maal, mis on andnud võimaluse senisest rohkem nautida loodust ning märgata lähemalt erinevaid looduse märke ja rütme. Koduses keskkonnas lisab elule vaheldusrikkust varateismelise poja emaks olemine ning aedviljade ja lillede kasvatamine.

Selleks et meie elus midagi muutuks soovitud suunas, on vajalik teha praktilisi samme. Maailm on täis valikuid, kuid konkreetne valik on meie enda teha. Õnneks jääb meile alati võimalus hakata tegema neid valikuid, mida väärime. Inimese nii sise- kui välismaailmas toimuvate samm-sammuliste muutuste tajumine kaasteelisena, olles selleprotsessi tunnistajaks, on minu jaoks elurikastav ja inspireeriv privileeg.

Teen individuaalseid konsultatsioone Tallinnas ja Raplamaal.

Tiferet OÜ

angelika@tiferet.ee

+372 56056363