Hiie Järva


Alustasin oma teed toitumise juurde juba päris varakult, minnes peale põhikooli Tallinna Majaka Teeninduskooli kokandust õppima. Sellest ajast alates sai alguse minu huvi toidu valmistamise vastu. Tollal ma ei läinud küll kokaks tööle, kuid kokkasin heameelega kodus. Toorained ainult polnud väga tervislikud ega ka kaalusõbralikud.

Terviseprobleeme on mul olnud küll, mida ma olen pidanud normaalseks elu kuluks – ülekaal, ärevushäired, seedeprobleemid, kõrge kolesterool ning hüpertoonia ehk kõrgvererõhktõbi. 2017 aastal suunas elu mind Annely Sootsi Terviskooli õppima tervisenõustajaks toitumise alal ning esimesest päevast alates sain aru, et see ongi see mida ma teha soovin – nõustada, aidata ning kokata tervislikult! Sealt alates sain ka aru, et ükski meie tervisemure pole loomulik kulg vaid on seotud kas meie valede valikutega või ebatervislike harjumustega toidulaual. Usun nüüd siiralt, et inimene on see, mida ta sööb, sest toidame oma rakke just nende asjadega mida me omale sisse sööme. Esimesest koolipäevast alates olen oma söömisharjumusi väga palju muutnud ning võib öelda, et olen saanud jagu pea kõigist tervisemuredest.

Usun ka seda, et paljud harjumused ja valikud antakse meile kaasa juba väga väikesena kodunt, lasteaiast ning hiljem ka koolist. Sellepärast soovin pühendada ennast eriti just laste toitumisele.
Kuna me kõik oleme erinevad ning ka meie organismid ja kehad on erinevad, siis tuleb ka kõigile läheneda individuaalselt ning leida just talle sobiv toitumise viis.
Olen lõpetanud Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis toitumisnõustaja, tervisenõustaja toitumise alal ning toitumisterapeut õpped. Edasi täiendan end funktsionaalse toitumise terapeudi õppes. Facebookis saab minu söögitegemisi jälgida grupis “Tervis läbi toidu” ning instagrammist leiab mind toitumisterapeut_hiiejärva.

Seega, kui tunned, et sul mure kehakaaluga, seedimine teeb muret, on kõrvetised, peavalud või mõni muu igapäeva elu häiriv terviseprobleem, siis proovin heameelega aidata!
Toitumisnõustajana tegutsen eelkõige Tallinnas ning Harjumaal, kuid ka mujal Eestis läbi skype´i. Minuga saab suhelda ka e-maili teel.

Teadlikult toitumine kindlustab enesega rahulolu!

Tel: 55606876

E-mail: hiie@sidrunmeliss.ee

Koduleht: www.sidrunmeliss.ee