Ülle Valm


Olen lõpetanud Annely Sootsi  Tervisekooli  toitumisnõustaja baas- ja jätkuõppe mahuga 600 tundi ja saanud tunnistuse Tervisenõustaja toitumise alal. Nõustan Tallinnas ja Harjumaal, Laagris, samuti ka Skype teel. Annan soovitusi  menüü tasakaalustamiseks, tervislikuks kaalulangetuseks (või tõstmiseks),  GK dieedi pidamiseks, tervislikuks veganluseks. Juhendan seedevaevuste puhust toitumist, toidutalumatuse väljaselgitamist, detoksifikatsiooni toetamist või muid eridieete, mida toitumisterapeudid on kliendile soovitanud. Viin läbi tervisliku toidu valmistamise õpitubasid.

Nagu enamik inimesi arvasin ka mina, et kui teed tervisesporti, ei liialda söögi, joogi ega alkoholiga on tervis ja kehakaal korras. Kuid ühel hetkel avastasin, et kehakaal tasapisi kasvab, energiat ei jätku, et teha kõike soovitut,  pidev väsimus, külmetushaigused, allergiad. Ma ei tundnud ennast tervena, aga mingit haigust mul diagnoositud ju polnud. Märkasin, et samad probleemid on ka minust palju noorematel inimestel, nad on lihtsalt olukorraga harjunud ja leppinud: meie tänapäeva kiire elutempo ja  sellega kaasnev stress panevad meid sellisesse olukorda. Otsustasin ollukorraga mitte leppida ja teada saada, kuidas igapäevased toitumisharjumused ja toiduainete valik mõjutavad meie tervist. Asusin õppima Tervisekoolis.

Nüüdseks olen ise kogenud ja näinud seda paljude teiste inimeste näidete põhjal, et kui keha saab piisavas koguses ja tasakaalustatud suhtes igapäevaselt talle funktsioneerimiseks vajalikke toitaineid, enesetunne paraneb, kaal normaliseerub, paljud haigussümptomid leevenduvad või kaovad hoopiski.

Olen lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja saanud majandusinseneri kutse, töötanud varem ehituses ja pika-ajaliselt finantsalal. Omandatud ja rakendatud  uued teadmised toitumise ja füüsilise- vaimse tervise tasakaalu alal andsid mulle tagasi elurõõmu ja energia. Olen siiralt rõõmus, etmul on nüüd võimalus ka teisi inimesi aidata ja koostöös nendega nende elu nauditavamaks muuta.

Ülle Valm
ETNÜ liige
Telefon 51 57 715
ulle@valm.ee