Bianka Peetson


Bianka_cropErialalt olen ämmaemand, töötanud oma erialal üle kümne aasta. Nüüdsest võtan kliente vastu ka toitumisnõustajana.

Vaadates inimesi, kes pöörduvad arsti või ämmaemanda poole, jääb vahel mulje, et soovitakse vaid tabletti, mis lahendaks kiiresti probleemi. Mõnes mõttes on see arusaadav, sest elutempo on kiire ja aega endaga tegelemiseks vähe. Samas ei ole olemas imerohtu, mis eluviise ja suhtumist muutmata tagaks püsivalt hea tervise. Ainult ravimite tarvitamisega lükkame vaid probleemiga tegelemist edasi. Ka need inimesed, kes peavad ravimeid võtma, saavad toitumisharjumusi muutes oma tervist oluliselt parandada. Harjumuste muutmine vajab motivatsiooni, mille inimene peab endas ise leidma. Omalt poolt pakun teadmisi ja kogemusi, et toitumisharjumuste tervislikumaks muutmine oleks kergem.

Süvendatud teadmisi toitumise kohta ajendas mind otsima vajadus pakkuda lapseootel emadele põhjalikumat toitumisalast nõu. Lisaks on suurenenud rasedusdiabeeti põdevate naiste hulk, kes samuti nõustamist vajavad. Sageli suunavad günekoloogid nõustamisele oma patsiente, kes saaksid toitumisharjumuste muutmisest kasu günekoloogiliste probleemide lahendamisel.

Töötan toitumisnõustajana TÜ Kliinikumi Naistekliinikus ning OÜ Tartu Seksuaaltervise Kliinikus.