Enel Vesiaid

Tervise ja toitumisega seotud küsimused on mind alati huvitanud. Minu teekond toitumisnõustaja ameti juurde on saanud alguse elukestvalt iseenda, oma pere ja lähedaste vajadusi märgates. Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis õppisin tervisejuhiks, spetsialiseerudes toitumisele. Olen täiendanud end erinevatel kursustel, näiteks sportlase toitumise valdkonnas, toitumine neeruhaiguste ja tsöliaakia korral, ja koolitustel mikrobioomist, toidutalumatusest jpm. Oman toitumisnõustaja viienda taseme kutsekvalifikatsiooni. Nõustajaameti vältimatu osana hoian end kursis erialase informatsiooniga pidevalt.

Toidu ja tervise teema on muutumas järjest aktuaalsemaks.  Inimkonna ajaloos ei ole toit olnud kunagi nii kergelt kättesaadav ja sortiment külluslik kui tänapäeval.  See  on toonud kaasa olukorra, kus tervisele soodsate valikute tegemine nõuab laialdasi teadmisi.

Noore inimese organism reguleerib toitumise puudujäägid ja ebakohase liikumise, selle mõju ei avaldu alati koheselt. Keskea saabudes, vahel varemgi, hakkavad tunda andma käitumuslike tegurite, nagu vajadustele mittevastav toitumine, ebapiisav füüsiline aktiivsus, vähene uneaeg jt, tervist kahjustavad mõjud. Võivad kujuneda tervisehäired nagu rasvumine, südame-veresoonkonnahaigused jm.

Tehes teadlikke valikuid, on pea iga inimene suuteline maandama terviseriske, saavutades sellise kehakaalu, mille juures ta tunneb end võimalikult hästi, ja seda hoides. Toetan minu poole pöördujat motivatsiooni leidmisel, et saavutada soovitud muutus, ning tagada selle jätkusuutlikkus.

Pakun toitumis- ja liikumisalast nõustamist Tallinnas Mustamäe Tervisekeskuses (Ehitajate tee 27),  tel 626 1314. Vajadusel nõustan veebi vahendusel, ning kokkuleppel pakun võimalust nõustamiseks Saaremaal, Orissaares.

LEIAME KOOS JUST SULLE SOBIVA LAHENDUSE!

Kontaktid

enel@tervisest.ee

www.tervisest.ee