Toitumisnõustajad


Asukoht




























Spetsialiseerumine



























Tasakaalustatud toitumisega on võimalik paljude terviseprobleemide kulgu leevendada, kuid toitumisnõustaja ja toitumisterapeut ei ravi ega diagnoosi ühtegi haigust.

ETNÜ-sse kuulub 15.05.2022 seisuga 71 (neist 63 kodulehel) spetsiaalse väljaõppe saanud toitumisnõustajat.

Kõik ETNÜ nõustajad vastavad toitumisnõustajatele esitatud nõuetele. Nad omavad kooli lõputunnistust kutsestandardile vastava toitumisnõustaja eriala lõpetamise kohta ning piisavalt nõustamise praktikat, täiendavad ennast pidevalt erialaselt ning sooritavad teatud aastate järel ühingu juures vastava teadmiste ja oskuste kontrolli.

Meie liikmete seas on tänaseks kolm riikliku kutsega toitumisnõustajat ja kolm kutsega toitumisterapeuti.

Toitumisnõustaja on abiks siis, kui vajad nõu:

  • kaalulangetamisel või –tõstmisel
  • oma menüü tervislikumaks muutmisel

Selleks:

  • selgitab toitumisnõustaja välja Sinu tänased toitumisharjumused
  • lepib Sinuga ühiselt kokku eesmärgi ja koostab Sinuga koos tegevusplaani selle saavutamiseks
  • õpetab Sind tegema tervislikumaid valikuid toidupoes või turul
  • jälgib Sinu edasiminekut ja toetab Sind õigete valikute tegemisel

Info erinevate toitumisspetsialistide kohta Eestis 2017. aasta alguse seisuga on leitav ETTA lehel.

ETNÜ juhatus

(uuendatud koosseis alates 13.05.2022)

Nõustaja nimi Kontaktandmed Asukoht Ametid

 

Triin Muiste triin@triinutoidumaailm.ee

triin@toitumisnoustajad.ee

www.triinutoidumaailm.ee

Tartu Juhatuse esimees

Toitumisnõustaja ja koolitaja

Triinu Toidumaailm OÜ

 

Eva-Liisa Kaaristo evaliisa@tervisemaitsed.ee

evaliisa.kaaristo@gmail.com

evaliisa@toitumisnoustajad.ee

Tallinn, Võru Juhatuse ase-esimees,

Toitumisnõustaja ja koolitaja

Tervise Maitsed OÜ

 

Diana Zintšenko diana.zintsenko@gmail.com

diana@toitumisnoustajad.ee

Tallinn, Viimsi, Pirita, Maardu Toitumisnõustaja/ toitumisterapeut

 

Kristiina

Kikas

kristiina@soulful.ee info@soulful.ee

soulful.ee

Viljandi Toitumisnõustaja

 

 

Merike Kaarma merikekaarma@icloud.com

merike@toitumisnoustajad.ee

Tallinn, Harjumaa,

Türi

Toitumisterapeut

Teadlik Valik OÜ

 

Victoria Palusaar victoria.palusaar@gmail.com

victoria@toitumisnoustajad.ee

Tallinn, kogu Eesti Toitumisnõustaja

 

Revo Türk
revo.tyrk@gmail.com Pärnu Juhatuse sekretär

Toitumisnõustaja

ETNÜ toitumisnõustajad tähestikulises järjestuses

Nõustaja nimi Kontaktandmed Asukoht Ametid

 

Anna Losman anna.losman@gmail.com Harjumaa, Tallinn Toitumisnõustaja ja tervisenõustaja toitumise alal

 

Ann Vinnal annvinnal@gmail.com Tallinn, Haapsalu, Pärnu, Viljandi Toitumisnõustaja ja tervisekonsultant. Tugiisik abivajajatele lastele

Tallinna Perekeskus

 

Anne-Mai Küünemäe toidutarkus@gmail.com Tabasalu, Tallinn Toitumisnõustaja

 

Deanne Pukk deanne.pukk@hotmail.com Viljandi Toitumisnõustaja

 

Diana Mogiš diana.mogis@myfitness.ee Viljandi Toitumisnõustaja, treener

MTÜ Team FullFit

 

Egle Org egle.org@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja, personaaltreener

 

Elen Brandmeister  elen.brandmeister@gmail.com +372 5286303 Tallinn Toitumisnõustaja

 

Elisabeth Lomp elisabethlomp@hotmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Elle Kalamägi elle.kalamagi@gmail.com

www.terviseabitoidust.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 140898

Tallinn Toitumisterapeut/ tervisenõustaja

Terviseabi Toidust OÜ

dietoloog, Lääne-Tallinna Keskhaigla

 

Ene Viiard ene@tftak.eu Tallinn Toitumisnõustaja

 

Enel Vesiaid enel@tervisest.ee Tallinn, Saaremaa Toitumisnõustaja

 

Gerli Laks gerli.laks@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Gita Kaljuste gita.kaljuste@gmail.com Tartu Toitumisnõustaja

 

Kadi Vahtla kadi@kadistuudio.ee Elva, Tartu Funktsionaalse toitumise nõustaja

Tervisestuudio OÜ

 

Karin Järvis karin@babysport.ee Tartu Toitumisnõustaja,
psühholoogBabysport Lastekeskus

 

Kairit Usk kairit.usk@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kendra Vaino kendra@foodandfitness.ee Tallinn Toitumisterapeut ja treener

Food & Fitness OÜ

 

Kerli Ennus kerli.ennus@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kersti Riispapp kersti.riispapp@gmail.com Tallinn, Rakvere Toitumisnõustaja

 

Kerttu Siim-Wilcox kerttusiim@gmail.com Otepää, Tartu Holistiline tervise- ja toitumisnõustaja, mäesuusainstuktor

WholesomeK OÜ

 

Ketlin Tammsalu ketlin@etnk.ee www.etnk.ee

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 125574

Tallinn Toitumisnõustaja ja koolitaja

Eesti Toitumisnõustamiskeskus

Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse asutajaliige

 

Kira Zhiguleva kira.zgv@gmail.com Tallinn  Toitumisnõustaja

 

Kristel Kips kristelkips@icloud.com Tallinn Funktsionaalne toitumisnõustaja, toitumisterapeudi õppes

 

Kristiina Kikas kristiina@soulful.ee info@soulful.ee

soulful.ee

Viljandi Toitumisnõustaja

 

 

Kristina Avdonina avdonina.k@gmail.com Tallinn, Tartu Toitumisnõustaja

 

Kristina Pärtelpoeg kristinapoeg@gmail.com Brüssel, Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kärt Jalajas kart@nutrilligent.ee

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 140895

 

Tallinn Toitumisnõustaja, treener

Rahvatervise Akadeemia

 

Kärt Sildvee kart_peterson@hotmail.com

 

Tallinn, Tallinna lähiümbrus Toitumisnõustaja

 

Kätlin Kuus katlin@tervisesuund.ee Tallinn Toitumisnõustaja

TerviseSuund OÜ

 

Külli Holsting kylliholsting@gmail.com

kylli@toitumisnoustajad.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 140897

Tallinn Toitumisterapeut Külli Holsting OÜ

LTKH Pelgulinna Sünnitusmaja Raseduskeskus

 

Maigi Lepik lepikmai@gmail.com Valga, Tartu Toitumisnõustaja

 

Mailiis Tammeveski mailiis@me.com Haapsalu Toitumisnõustaja, treener

 

Margit Aigro ilustervis@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja, kosmeetik

 

Mari-Anne Olenko marianne.olenko@gmail.com Keila Toitumis- ja liikumisnõustaja

tervisejuht.ee

 

Mariliis Maasik maasikmariliis@gmail.com Tallinn, Märjamaa Toitumisnõustaja

 

Marit Okas maritokas@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja, kogemusnõustaja

 

Monica Lauri monica@tervisetreener.ee www.tervisetreener.ee Tallinn Personaaltreener ja toitumisnõustaja

Tervisetreeningud OÜ

 

Nadežda Pahka nadya@pahka.ee Jõhvi, Narva ja Kohtla-Järve Toitumisnõustaja

Doctor Music from Estonia rehabilitatsioonikeskus

 

Olev Olenko olev.olenko@gmail.com www.tervisejuht.ee Keila, Harjumaa Toitumisnõustaja

Health Promoter OÜ

 

Piret Lauk piretlauk@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

Vormiloojad OÜ

 

Raissa Žmarjova raistall@mail.ru Tallinn Toitumisnõustaja

SA Tallinna Lastehaigla endokrinoloogia – ja diabeedikeskuse õendusjuht

 

Reelika Õigemeel reelika@toitutargalt.ee www.toitutargalt.ee reelika@toitumisnoustajad.ee Põltsamaa Toitumisnõustaja ja koolitaja

RecteMente OÜ

 

Renna Suviorg renna.suviorg@gmail.com

Lapsehoolduspuhkusel

Tallinn Toitumisnõustaja

 

Revo Türk
revo.tyrk@gmail.com Pärnu Toitumisnõustaja

 

Riinu Rätsep riinur@hotmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Sibilla Rizova rizovasibilla@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Siret Allas

 

info@toitumisjateraapiakeskus.ee Harjumaa Toitumisnõustaja

 

Siret Saarsalu siret@nutrilligent.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 109176

Tallinn Toitumisterapeut ja koolitaja

Nutrilligent OÜ

TÜ Kliinikumi Geneetikakeskus

 

Sirle Nukk sirlenukk@gmail.com Rakvere Toitumisnõustaja, koolitaja

OÜ ViaNaturale K

MTÜ Sõstramäe Koolitus

 

Sirli Sikk sirlisikk@gmail.com Pärnu Toitumisnõustaja

 

Stella Ostrat  stella@tervisehoidja.ee Tartu Toitumisnõustaja

Tervisehoidja OÜ

Tartu Linna Polikliinik

 

Tatjana Koval lavok@hot.ee Tallinn Toitumisnõustaja

 

Tiina Haav rahuhetk@gmail.com Tartu Toitumisnõustaja

OÜ Rahuhetk

 

Tiina Odjak tiina.odjak@gmail.com Tartu Toitumisnõustaja

 

Ülle Niilisk ulle.niilisk@gmail.com
facebook.com/tervisetoidukoda/
Pärnu Toitumisnõustaja, lektor,  koolitaja

Taimset, gluteeni-ja laktoosivaba toitu pakkuva Pärnu Tervisetoidukoja perenaine

 

Ülle Tammesalu ulle@terviseteadlik.ee
www.terviseteadlik.ee
Haapsalu Toitumisnõustaja

“Terviseteadlik Läänemaa”

 

Ülle Valm ullevalm@gmail.com Tallinn, Laagri Toitumisnõustaja