Toitumisnõustajad


Asukoht


























Spetsialiseerumine

























Terviseprobleemid





















Tasakaalustatud toitumisega on võimalik paljude terviseprobleemide kulgu leevendada, kuid toitumisnõustaja ja toitumisterapeut ei ravi ega diagnoosi ühtegi haigust.

ETNÜ-sse kuulub 21.04.2021 seisuga 54 spetsiaalse väljaõppe saanud toitumisnõustajat.

Kõik ETNÜ nõustajad vastavad toitumisnõustajatele esitatud nõuetele. Nad omavad kooli lõputunnistust kutsestandardile vastava toitumisnõustaja eriala lõpetamise kohta ning piisavalt nõustamise praktikat, täiendavad ennast pidevalt erialaselt ning sooritavad teatud aastate järel ühingu juures vastava teadmiste ja oskuste kontrolli.

Meie liikmete seas on tänaseks kolm riikliku kutsega toitumisnõustajat ja kolm kutsega toitumisterapeuti.

Toitumisnõustaja on abiks siis, kui vajad nõu:

  • kaalulangetamisel või –tõstmisel
  • oma menüü tervislikumaks muutmisel

Selleks:

  • selgitab toitumisnõustaja välja Sinu tänased toitumisharjumused
  • lepib Sinuga ühiselt kokku eesmärgi ja koostab Sinuga koos tegevusplaani selle saavutamiseks
  • õpetab Sind tegema tervislikumaid valikuid toidupoes või turul
  • jälgib Sinu edasiminekut ja toetab Sind õigete valikute tegemisel

Info erinevate toitumisspetsialistide kohta Eestis 2017. aasta alguse seisuga on leitav ETTA lehel.

ETNÜ juhatus

 

Nõustaja nimi Kontaktandmed Vastuvõtt Ametid

 

Triin Muiste triin@triinutoidumaailm.ee; www.triinutoidumaailm.ee Tartu Juhatuse esimees, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus; Toitumisnõustaja ja koolitaja, Triinu Toidumaailm OÜ.

 

Eva-Liisa Kaaristo evaliisa@tervisemaitsed.ee

evaliisa.kaaristo@gmail.com

evaliisa@toitumisnoustajad.ee

Tallinn, Võru Juhatuse ase-esimees, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

Toitumisnõustaja ja koolitaja, Tervise Maitsed OÜ

 

Merike Kaarma merikekaarma@icloud.com Tallinn, Harjumaa,

Türi

Juhatuse liige, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

Toitumisterapeut, Teadlik Valik OÜ

 

Olev Olenko olev.olenko@gmail.com

olev@toitumisnoustajad.ee
www.tervisejuht.ee

Keila, Harjumaa Juhatuse liige, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

Toitumisnõustaja, Health Promoter OÜ

 

Tuuli Taimur tuulitaimur@gmail.com

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 123150

Tartu, Tallinn Juhatuse liige, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

Toitumisnõustaja,
Nutrilligent OÜ

 

Victoria Palusaar victoria.palusaar@gmail.com

victoria@toitumisnoustajad.ee

Tallinn, kogu Eesti Juhatuse sekretär, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

Toitumisnõustaja

 

ETNÜ toitumisnõustajad tähestikulises järjestuses

Nõustaja nimi Kontaktandmed Vastuvõtt Ametid

 

Angelika Randjärv angelika@tiferet.ee Raplamaa, Tallinn Toitumisnõustaja

 

Anna Losman anna.losman@gmail.com Harjumaa, Tallinn Toitumisnõustaja ja tervisenõustaja toitumise alal

 

Ann Vinnal annvinnal@gmail.com Tallinn, Haapsalu, Pärnu, Viljandi Toitumisnõustaja ja tervisekonsultant. Tugiisik abivajajatele lastele, Tallinna Perekeskus.

 

Anne-Mai Küünemäe toidutarkus@gmail.com Tabasalu, Tallinn Toitumisnõustaja

 

Bianka Peetson bianka.peetson@kliinikum.ee Tartu Ämmaemand, toitumisnõustaja, SA TÜK Naistekliinik; OÜ Tartu Seksuaaltervise Kliinik.

 

Diana Mogiš diana.mogis@myfitness.ee Viljandi Toitumisnõustaja, treener, MTÜ Team FullFit

 

Diana Zintšenko diana.zintsenko@gmail.com Tallinn, Viimsi, Pirita, Maardu Toitumisnõustaja

 

Elisabeth Lomp elisabeth@tftak.eu Tallinn Toitumisnõustaja

 

Elle Kalamägi elle.kalamagi@gmail.com;

www.terviseabitoidust.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 140898

Tallinn tervisenõustaja/ toitumisterapeut, Terviseabi Toidust OÜ; Dieetõde, Ida Tallinna Keskhaigla.

 

Ene Viiard ene@tftak.eu Tallinn Toitumisnõustaja

 

Gerli Laks gerli.laks@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Gita Kaljuste gita.kaljuste@gmail.com Tartu Toitumisnõustaja

 

Kadi Vahtla kadi@kadistuudio.ee Elva, Tartu funktsionaalse toitumise nõustaja, Tervisestuudio OÜ

 

Karin Järvis karin@babysport.ee Tartu Toitumisnõustaja,
Psühholoog
Babysport Lastekeskus

 

Kaire Rajaver kaire.roosi@gmail.com Toitumisnõustaja

 

Kairit Usk kairit_u@hotmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kendra Vaino kendra@foodandfitness.ee Tallinn Toitumisterapeut ja treener,
Food & Fitness OÜ

 

Kerli Ennus kerli.ennus@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kersti Riispapp kersti.riispapp@gmail.com Tallinn, Rakvere Toitumisnõustaja

 

Kerttu Siim-Wilcox kerttusiim@gmail.com Otepää, Tartu Holistiline tervise- ja toitumisnõustaja, mäesuusainstuktor, WholesomeK OÜ.

 

Ketlin Tammsalu ketlin@etnk.ee; www.etnk.ee

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 125574

Tallinn Toitumisnõustaja ja koolitaja, Eesti Toitumisnõustamiskeskus.

Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse asutajaliige.

 

Kristel Kips kristelkips@icloud.com Tallinn Funktsionaalne toitumisnõustaja, toitumisterapeudi õppes.

 

Kristiina Kikas kristiina@soulful.ee, info@soulful.ee Viljandi Toitumisnõustaja
www.soulful.ee

 

Kristina Pärtelpoeg kristinapoeg@gmail.com Brüssel, Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kristin Tamberg kristin@upgame.ee

www.upgame.ee

Tallinn, Tartu Toitumisnõustaja, sporditoitumise treener
UpGame OÜ

 

Kärt Jalajas kart@nutrilligent.ee

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 140895

 

Tallinn Toitumisnõustaja, treener

Rahvatervise Akadeemia

 

Kätlin Kuus katlin@tervisesuund.ee Tallinn Toitumisnõustaja

TerviseSuund OÜ

 

Külli Holsting kylliholsting@gmail.com;

kylli@toitumisnoustajad.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 140897

Tallinn  Toitumisterapeut Külli Holsting OÜ;  LTKH Pelgulinna Sünnitusmaja Raseduskeskus.

 

Laivi Mesikäpp laivi@tervisekunstid.ee,

laivi@toitumisnoustajad.ee

Tallinn Toitumisnõustaja ja koolitaja, loovteraapiliste ja meelepõhiste harjutuste juhendaja, raske ja sügava puudega laste tugiisik

Toitumisnõustajate kutseeksami hindamiskomisjoni liige 2017 ja 2018

 

Maigi Lepik lepikmai@gmail.com Valga, Tartu Toitumisnõustaja

 

Margit Aigro ilustervis@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja, kosmeetik

 

Mari-Anne Olenko marianne.olenko@gmail.com Keila Toitumis- ja liikumisnõustaja

tervisejuht.ee

 

Monica Lauri monica@tervisetreener.ee; www.tervisetreener.ee Tallinn Personaaltreener ja toitumisnõustaja, Tervisetreeningud OÜ.

 

Nadežda Pahka nadya@pahka.ee Jõhvi, Narva ja Kohtla-Järve Toitumisnõustaja, Doctor Music from Estonia rehabilitatsioonikeskus

 

Piret Lauk piretlauk@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja, Vormiloojad OÜ

 

Reelika Õigemeel reelika@toitutargalt.ee; www.toitutargalt.ee; reelika@toitumisnoustajad.ee Põltsamaa Toitumisnõustaja ja koolitaja, RecteMente OÜ.

 

Renna Suviorg renna.suviorg@gmail.com
Viibib lapsehoolduspuhkusel
Tallinn Toitumisnõustaja

 

Riinu Rätsep riinur@hotmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Siiri Krümann siiri.krymann@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Siret Saarsalu siret@nutrilligent.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 109176

Tallinn, Tartu Toitumisterapeut ja koolitaja, Nutrilligent OÜ; TÜ Kliinikumi Geneetikakeskus.

 

Sirle Nukk sirlenukk@gmail.com Rakvere Toitumisnõustaja, OÜ ViaNaturale. Koolitaja, MTÜ Sõstramäe Koolitus.

 

Stella Ostrat  stella@tervisehoidja.ee Tartu Toitumisnõustaja, Tervisehoidja OÜ ja Tartu Linna Polikliinik

 

Tatjana Koval lavok@hot.ee Tallinn Toitumisnõustaja

 

Tiina Haav rahuhetk@gmail.com Tartu Toitumisnõustaja,

OÜ Rahuhetk

 

Ülle Niilisk ulle.niilisk@gmail.com
facebook.com/tervisetoidukoda/
Pärnu Toitumisnõustaja, lektor,  koolitaja ning taimset, gluteeni-ja laktoosivaba toitu pakkuva Pärnu Tervisetoidukoja perenaine.

 

Ülle Tammesalu ulle@terviseteadlik.ee
www.terviseteadlik.ee
Haapsalu Toitumisnõustaja, “Terviseteadlik Läänemaa” Jaama 15, Haapsalu

 

Ülle Valm ullevalm@gmail.com Tallinn, Laagri Toitumisnõustaja