Raissa Žmarjova

Mina olen ratsionaalse toitumise ja kehakaalu korrigeerimise ekspert, Toitumisnõustamiskeskuse “Venemaa dietoloogid” kogukonna täisliige, Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse (ETNÜ) liikme, õppejõud-ekspert Distantsõppekeskuses „Shkola Dietologov“ (Venemaal), „Colady“ ajakiri ekspert. SA Tallinna Lastehaigla endokrinoloogia – ja diabeedikeskuse õendusjuht.
Haridus: minul on rakenduskõrghariduse esimene tase / ISCED (1997) 5B1, bakalaureusekraad, Tervishoiu Kõrgkool, Tallinn, 2003.
Haridus dietoloogia alal: UPDN (University of Personalized Dietetics and Nutrition), 2021 (Venemaa); Digitaalne õppekeskus “Shkola Dietologov”, 2020 – 2021 (Venemaa); SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, 2019 (Eesti); SA Tartu Ülikooli Kliinilise meditsiini instituut, 2016 (Eesti).
Minul on publitseeritud 19 artikli erinevates kirjastustes (Venemaa).
Õpetan kogu perele igas vanusest õiget toitumist ja kehakaalu korrigeerimist ilma jõusaalis, kurnavate dieetide ja eluta. Juhin tulemuse juurde.
Paljud inimesed unistavad kehakaalu langetamisest ja kõik soovivad eranditult olla ilusad, saledad ja terved. Kuidas aga seda saavutada ja mis peamine – kuidas tulemust pikka aega hoida? Saladus on siin väga lihtne: tervislik eluviis, õige toitumine ja regulaarne kehaline aktiivsus. Kõik see nõuab enesedistsipliini ja pidevat tööd iseendaga. Erinevalt dieedist peaks õige toitumine olema püsiv, ainult sel juhul ei kao jõupingutuste tulemus.

Dieedi ja õige toitumise vahel on erinevus: dieet välistab täielikult ühe või mitut tüüpi toidu. Dieet ei aita kaasa mitmekülgsele toitumisele, dieet võib kesta mitu päeva kuni mitu nädalat, dieet ei saa kesta aastaid.
Hea toitumine on tasakaalustatud toitumine, mis sisaldab kõiki peamisi toiduaineid nii taimset, kui ka loomset päritolu.

Konsultatsioon:
Konsultatsiooni kestus 60 minutit
– Bioimpedantsi protseduur;
– üksikasjalik toitumisanalüüs;
– soovitused kehakaalu kontrollimiseks;
– toiduplaan;
– retseptid;
– kasulik teave;

Kliendi juhtimine tulemuseni:
• Vestlus kliendiga, toitumisharjumuste analüüs ja toitumisvigade tuvastamine (toidukord ja söögisagedus, toidu kogus ning kvaliteet):
• bioimpedantsi protseduur;
• ülekaalu põhjuste väljaselgitamine;
• vajadusel individuaalse toitumiskava koostamine – toidu lisaainete valik;
• kliendiga kaasas käimine pärast individuaalse söögikava määramist – 4 nädala jooksul 24/7 messengeri kaudu ja kõik järgnevad 1 kord nädalas, kuni tulemuste saavutamisteni.

Siia hulka kuuluvad: söögikava korrigeerimine (kui teil on vaja toodet asendada või valida õige kogus); tulemuse ja dünaamika hindamine. Kuu jooksul võib see minna 4 kg, aastaga – 40 kg. Need näitajad on iga patsiendi jaoks individuaalsed. Konsultatsiooni ajal saate toitumisspetsialistilt küsida kõiki teid puudutavaid küsimusi.
“Individuaalne toitumiskava” (Autori programm) on mõeldud spetsiaalselt neile, kes soovivad kaalu eesmärgipäraselt vähendada ja kellel pole kaasuvaid haigusi. Sobib täiskasvanutele kui ka lastele. Te ei pea kilokaloreid lugema.
Kellega ma töötan: inimestega, kes ahistavad end krooniliselt dieetide ja jõusaalis ülestöötamisega. Nendel kaalulangetamise meetoditel on algus, kuid lõpp puudub: vormi säilitamiseks peavad end toidus üha enam piirama ja suurendama füüsilist aktiivsust. Nad ei saa peatuda – kohe võtavad kaalus juurde! Sellise elustiili hinnaks on toidu “jaotused”, kui öösel süüakse tohutul hulgal “keelatud” toite, ja “jo-jo-efekt”, kui kaal suureneb, siis see kaob uuesti. “Tugigrupp” on madal enesehinnang, eriti kehaline. Elu ühe naudingu asemel söömine muutub pidevaks stressi allikaks.
Viimase seitsme aasta jooksul olen uurinud sadu enda programmide tulemusi ja toon välja peamised eelised, mis ilmnevad inimese kehas tervislikule dieedile üleminekul, erinevalt teistest dieedidest:
• üleminek kroonilise väsimuse ja päevase unisuse seisundilt energiale ja energilisusele (seda saavutame ilma kohvita);
• immuunsüsteemi tugevdamine, kroonilistest haigustest ning mitmesugustest allergiatest ja talumatustest vabanemine seedetrakti mikrofloora taastamise teel;
• naha tervisliku välimuse ja elastsuse taastamine, löövete, vananemislaikude kõrvaldamine ja vananemisprotsessi peatamine;
• loomulikul viisil ülekaalust vabanemine, tänu tervislikule toitumisele üleminekule.
Samal ajal minu patsiendid jätkavad maitsvat ja mitmekesist söömist. Ja mitte ühtegi paastu ega kurnavat trenni nagu traditsioonilised dieedidel.

Minuga võib ühendust võta, kui soovite saada nõu dieedi kohandamisel ja ebatervislikust toitumisest põhjustatud erinevate haiguste ennetamiseks, samuti õppida kaalust alla või vastupidi kaalus juurde võta. Minu konsultatsioon on kasulik ka neile, kes tegelevad aktiivselt spordiga või taastuvad vigastusest, operatsioonist või raskest haigusest.
Lapse suureks aitamiseks peab teadma, et lisaks looduslikele andmetele määravad lapse kasvu elutingimused, peamiselt toitumine ja elustiil perekonnas.
• Laste kasvu korrigeerimine võib toimuda 6-14-aastaselt.

Millal peate veel minu juurde pöörduma? – võtke kindlasti ühendust, kui teil on kehakaaluga probleeme. See kehtib nii selle liigne, kui ka puudumise kohta. Vastuvõtu külastust ei tohiks edasi lükata. Pidage meeles: mida varem te ühendust võtate, seda lihtsam on teie probleeme lahendada.

Kellega ma ei tööta: nendega, kes pole ise valmis koostööle, mõtlema ja tegutsema hakkama.

Toitumisnõustamisi viin läbi peamiselt Tallinnas aga ka interneti teel nii eesti kui ka vene keeles.
Telefon: 55990913
E-mail: raistall@mail.ru