Toitumisnõustamine


Mis on toitumisnõustamine?

Toitumisnõustamisel analüüsib nõustaja sinu senist toitumist ja elustiili ning vajadusel korrigeerib koos sinuga menüüd ning leiab võimalusi sinu elustiili tervislikumaks muutmiseks. Lihtsad ja väikesed korrigeerimised oma igapäevamenüüs aitavad paremini hakkama saada haiguste ja stressiga. Hea toitumine toetab keha immuunsussüsteemi.

Kes vajavad toitumisnõustamist?

Toitumisnõustamisele võivad tulla igas vanuses inimesed, kellele on oluline vitaalsus ja energilisus, terve keha ja vaim. Teatud eluperioodidel ja olukordades tasuks toitumisele kindlasti suuremat tähelepanu pöörata. Toitumisnõustamist võivad eelkõige vajada lapsed, rasedad, imetavad emad, eakad, menapausi ealised naised ning ala- või ülekaalus, erinevate terviseprobleemidega, suure füüsilise koormusega ja stressirohke elustiiliga inimesed.

Kui kaua kestab toitumisnõustamine?

Üks toitumisnõustamise seanss kestab keskmiselt 60 minutit. Soovitav on nõustamisseansil käia rohkem kui ühel korral, et jõuaks tekkida usalduslik suhe ja toitumisnõustaja saaks eesmärkide täitmisel toeks olla. Esimesel nõustamisel kaardistatakse sinu igapäevased toitumisharjumused, elustiil, probleemid tervisega ja koostatakse edasine tegevusplaan. Koostöös nõustajaga leiad sulle sobivaimad lahendused saavutamaks oma eesmärk.

Kui palju maksab toitumisnõustamine?

Toitumisnõustamise teenus ei ole Haigekassa poolt rahastatud, mistõttu on see Eestis tasuline. Teenus maksab olenevalt piirkonnast ja spetsialisti tasemest keskmiselt 25-50 eurot tund.

Kuidas ma tean, et toitumisnõustaja on kompetentne?

Vali toitumisnõustaja Eesti Toitumisnõustajate Ühendusest, kuhu kuulub 12.02.2019 seisuga 37 spetsiaalse väljaõppe saanud toitumisnõustajat.

Kõik ETNÜ nõustajad vastavad toitumisnõustajatele esitatud nõuetele. Nad omavad kooli lõputunnistust nii kutsestandardile vastava toitumisnõustaja eriala ehk baaskoolituse kui ka lisa- ehk jätkukoolituse lõpetamise kohta ning piisavalt nõustamise praktikat, täiendavad ennast pidevalt erialaselt ning sooritavad teatud aastate järel ühingu juures vastava teadmiste ja oskuste kontrolli.

Eesti Toitumisnõustajate Ühendusse kuulub Eestis kõige rohkem riikliku kutsega toitumisspetsialiste (neli 5. taseme toitumisnõustajat ja kolm 6. taseme toitumisterapeuti).