Kristina Pärtelpoeg

Toit ja söömine on lahutamatud osad meie igapäevaelus. Missugune on sinu suhtumine toitu, söömisse, oma kehasse ja iseendasse? Kas sa lükkad tegemist iseendaga pidevalt homsesse või sa süüdistad ennast tahtejõu puudumises? Tean, et see on väsitav, nõuab palju energiat, aga see ei pea nii olema.

Minu tee toitumiseni on olnud käänuline ja olen selle üle väga tänulik. Mind ajendas toitumisterapeudiks õppima minu enda suhe toitumisse ja oma kehasse. Samuti pisikesed, aga pidevad tervisemured, mis polnud piisavalt selgejoonelised, et oleksin osanud ja julgenud kusagilt abi otsida. Otsustasin lihtsalt, et järelikult mina olengi selline!

Ja tõsi see on, et me kõik oleme erinevad! Aga toit mida sööme, kuidas me sööme ja mõtted millega end seostame moodustavad suure osa meie igapäevasest heaolust ja hingerahust.

2015 lõpetasin Stockholmis toitumisnõustaja ja -terapeudi õpingud (Nordiskt Näringcenter, https://naringscenter.se). Õpingute käigus tehtud muudatused minu toidulaual kandsid vilja. Hakkasin nägema ja tunnetama kui suur jõud on sellel mida sööme. Aga tundsin, et midagi on ikka puudu. Jälgides ennast ning nõustades kliente sain aru, et alati ei piisa ainuüksi teadmisest. Kust leida tahtejõudu, et teadmisi ellu rakendada? Ikka ja jälle leidsin end haaramas küpsisepaki järele, teades, et kui alustan siis enne ei jäta kui olen kõik korralikult ära söönud. Samuti teadsin kuidas end tunnen, nii füüsiliselt kui hingeliselt, peale seda tegu.

See ajendas mind jätkama oma õpinguid ning 2016 lõpetasin kursuse söömispsühholoogiast, http://psychologyofeating.com ja lõpetasin ka jooga õpetaja kursuse.

Kui sul on sarnaseid probleeme või küsimus siis võta kindlasti ühendust. Räägime ja võibolla saan abiks olla ja sind aidata.

Individuaalset toitumisnõustamist viin läbi videokõne kaudu asukohast sõltumatult. Aegajalt viibin ka Tallinnas ja selle lähistel.

Nagu ütleb Mark David, söömispsühholoogia instituudi asutaja:

“See mida sööme on vaid osa heast toitumisest, teise osa moodustab see kes me ise olme kui sööme”

Kontaktid:

www.krissnutrition.com

kristinapoeg@gmail.com