Kati Heliste

Take care of your body. It’s the only place you have to live.

– Jim Rohn –

Kui palju me mõtleme sellele, kuidas me kohtleme oma keha ja millise elu kvaliteedi endale loome läbi nende valikute, mis meie keha ja meelt mõjutavad?

Olen diplomeeritud toitumisnõustaja. Toitumisega seotud küsimused on minu südameasi. Ma saan olla sulle toeks, kui sa tunned, et enam endist viisi jätkata ei saa ja vajad toitumisalast nõu. Ma saan olla sulle teejuhiks, kui oled otsustanud võtta vastutuse oma tervise ja heaolu eest. Sina oled see, kes saab oma ellu muutuse tuua ja mina olen see, kes saab sind juhendada ja toetada sellel teekonnal. Minu missioon on aidata sul mõista, kui palju mõjutab toitumine sinu tervist ja elukvaliteeti.

Toitumine ja tervis – see teema on täna minu kirg ning köitnud mind juba pea kümme aastat. Tee toitumisteooriate ja nõustamise juurde tõi mind läbi erinevate terviseprobleemide. Need on olnud suureks väljakutseks, kus olen püüdnud leida toimivaid ja kestvaid lahendusi.

Krooniline nohu, krooniline köha, kuulmislangus, erinevad nahamured, pikka aega kestvad tõsised seedeprobleemid, piima-, gluteeni- ja teraviljavaba elu, kaalutõus, stress, depressioon, kilpnäärme talitlushäired, autoimmuunhaigused – need on olnud väljakutsed, millega elu on mind ja mu lähedasi aastate jooksul proovile pannud. Läbi teadliku toitumise ja eluviisi muutuste olen aga nendele probleemidele lahendused leidnud ning lahendusi otsides toitumisnõustajana palju kasvanud.

Ma olen elukestev õppija. Minu õpingute keskpunktiks  on alati olnud inimene. Olen lõpetanud Akadeemia Nord Erakooli psühholoogia eriala, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor personalijuhtimise eriala ning viimati saanud diplomeeritud toitumisnõustajaks Annely Sootsi Tervisekoolis. Lisaks hoian ennast igapäevaselt kursis viimaste uuringutega ja täiendan pidevalt  oma akadeemilisi teadmisi. Ma armastan väga lugeda ka raamatuid. Olen hästi uudishimulik. Kõikide nende teadmiste omandamise eesmärk on mõista suurt pilti läbi detailide ja leida, kus/millised on erinevate maailmavaadete kokkupuutepunktid.

Kuidas täpsemalt saan mina sind toetad? Pakun järgmist:

  • Individuaalne nõustamine – see sobib sulle, kui tunned, et oled kehakaaluga kimpus või soovid üle vaadata oma toitumisharjumused, et hoida oma tervist.
  • Nõustamine/koolitus gruppidele – see sobib sulle, kui sul on seltskond, kus soovite üheskoos täiendada endi toitumisalaseid teadmisi, või on sul tööandjana soov anda panus oma töötajate tervise edendamisse.
  • Nõustamine perele – kui sa tunned, et oled mõneti vastutav selle eest, kuidas sinu pereliikmed toituvad ja soovid läbi selle paremini toetad kogu pere tervist,      siis on hea läbida perenõustamine.
  • Töötoad / workshopid – kui oled mõelnud, kuidas valmistada endale, perel, külalistele tervislikke roogasid või sooviksid näiteks tüdrukute õhtuks pakkuda kvaliteetset ajaveetmise viisi, siis üks vahva ja hariv workshop on kindlasti abiks (nt. fermenteeritud köögiviljade valmistamine, köögiviljakate roogade valmistamine, tervislike magustoitude valmistamine, selitatud või e. ghee valmistamine)

 

Minuga saad ühendust võtta siin:

info@katiheliste.ee

+372 5553 9118

Minu tegemistel ja mõtterännakutel  saad silma peal hoida siin:

www.katiheliste.ee

Facebook – Toitumisnõustaja Kati Heliste

Kati Heliste (@kati_heliste) • Instagram photos and videos