Liisa Lippu
Ilmselt kannab peaaegu iga inimene endaga juba nooruspõlvest kaasas teadmist, et tervis on kõige alus ning kui tervis on korras, siis on elus võimalik ka kõik muu. Nagu öeldakse, siis tervel on tuhat unistust ja haigel ainult üks. Ühte ja ainsat võluvõtit hea tervise hoidmiseks ei ole, meie tervis on meie elustiili tulemus. Olulised tegurid on näiteks see kuidas me toitumine, kas ja kui palju kehale liikumist võimaldame, milline on töö ja puhkeaja omavaheline suhe ning millised on sotsiaalsed suhted ja stressitase. Iga tegur omakorda mõjutab teist.
Toitumisel on ääretult suur roll meie vaimse ja füüsilise tervise kujundamisel ning tulemus peegeldub lisaks sisemusele ka inimese välimuses, alates kehakaalust kuni naha ja juusteni. Kuigi toitumisalaselt on ennast võimalik lõputult harida, on suurepärane asjaolu, et peamised algtõed tervise hoidmiseks ning kehakaalu langetamiseks või vajadusel tõstmiseks on lihtsad ja kõigile jõukohased järgida. Omandades baasteadmised tervislikust ja tasakaalustatud toitumisest on inimesel võimalik nende abil teha terve elu hõlpsasti teadlikke keha ja tervist toetavaid valikuid. Seeläbi saadud hea enesetunde ja kõrgema energiataseme abil on lihtsam hoida ka teisi valdkondi oma elus kvaliteetses olukorras.
Olen lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustamise erialal 2023 aastal. Nõustan Sind hea meelega Pärnus tervist toetava ja kehakaalu langetava või vajadusel tõstva toitumise teemadel.
Telefon: 53 672 911