Eesti Toitumisnõustajad said heas koostöös Digituule meeskonnaga endale uue kodulehe

Eesti Toitumisnõustajate Ühendus (ETNÜ) asutati 2015 aastal ja täpselt sama vana oli ka meie koduleht www.toitumisnoustajad.ee. Aastad läksid ja Ühendus kasvas ning arenes. Meie liikmete arv on kasvanud viimase paari aastaga kahekordseks ja ETNÜ-st on saanud toitumisnõustaja-ja toitumisterapeudi kutse andja.

Koduleht jäi aga aastatega selgelt ajale jalgu ja ei rahuldanud enam Ühingu vajadusi. MTÜ-na on samas väga raske leida finantsilist võimalust kodulehe uuendamiseks. Seetõttu sai 2022.aastal vastu võetud otsus osaleda Annetamistalgutel ja koguda annetusi uue kodulehe tarbeks. Annetamistalgutel osalemine ei toonud soovitud tulemust ja ETNÜ sai annetustena väga tagasihoidliku kolmekohalise summa. Me ei soovinud aga alla anda, sest unistus uuest kodulehest oli suur. Soovisime saada kaasaegse välimusega funktsionaalset kodulehte, kus oleks nii registreerimisvorm, lihtsasti toimiv nõustajate filter kui ka chat ja kuhu saaksime postitada päevakajalist infot tervislikust toitumisest ja meie tegevliikmete tegemistest. Jah, kõik selline elementaarne funktsionaalsus puudus meie vanal kodulehel!

Selge siht silme ees võtsime ühendust erinevate kodulehti valmistavate ettevõtetega ja meie suureks üllatuseks oli nii mõnigi neist nõus appi tulema ning ETNÜ-le uut kodulehte tegema. Üks sellistest firmadest oli Digituul, eesotsas tema juhi Andrus Martmaaga. “Tervislik toitumine on üks olulisemaid aspekte tervisliku eluviisi säilitamisel ning selle tagamisel on toitumisnõustajad oma asjatundlikkusega suureks abiks Eesti rahvale. Toitumisnõustajate roll ühiskonnas on äärmiselt oluline, sest nad aitavad ja suunavad inimestel saavutada tervislikku toitumist ja eluviisi ning aitavad lahendada sellega seonduvaid probleeme. Sellega seoses tundsime, et soovime teha koostööd ettevõttega, kes hindavad ja väärtustavad ühiskonna tervisliku eluviisi lähenemist ja abistamist.“ meenutab Andrus hetke mil sai vastu võetud otsus aidata ETNÜ-l kodulehte värskendada.

ETNÜ rõõm oli piiritu. „Meie pöördumine Digituule poole oli lihtne – kas oleksite nõus tegema veidi heategevust ja meie kodulehele uue elu sisse puhuma? Ning väga ruttu saime vastuseks, et Digituul on meelsasti nõus meid aitama. Mis aga neid teistest eristas, oli see, et kutsuti kohtumisele, mille käigus saime arutada, millised on mõlema osapoole ootused.“ meenutab ETNÜ juhatuse liige Diana Zintšenko.

Kodulehe värskendamise protsess oli valutu, koostöö sujuv ja lõpptulemus suurepärane. Nüüd saab ETNÜ kodulehe kaudu registreerida toitumisnõustamisele, lihtsasti leida infot oma kodukandis tegutsevate toitumisnõustajate kohta, küsida kiireloomulisi küsimusi Chati kaudu ja lugeda harivaid postitusi blogis. Ka kodulehe välimus on ilus ja kaasaegne. „Digituule tiim on professionaalne ja toetav. Soovitame kõikidel, kellel on plaanis teha uut või värskendada vana kodulehte, pöörduda just nende poole“, võtab kogemuse kokku Diana Zintšenko.

Eesti Toitumisnõustajate Ühendus kutsub ülesse otsima teaduspõhist toitumisalast infot meie ühingu kaudu ja loomulikult on kõik oodatud uudistama meie uut kodulehte! Kõikidele MTÜ-dele soovitame olla sama järjekindlad ja usinad oma unistuste poole püüdlemisel!

„Kui oled otsimas usaldusväärset ja professionaalset toitumisnõustamist, siis Eesti Toitumisnõustajate Ühendus on parim koht, kuhu pöörduda“ soovitab Digituule juht Andrus Martmaa.