Stella Ostrat

Teadmise, et armastus käib kõhu kaudu, sain selgeks juba päris noorelt. Aga teadmine, et ka tervis tuleb paljuski kõhu kaudu, tuli mulle koos elukogemusega.

Toitumisalaseid õpinguid alustasin Annely Sootsi tervisekoolis. Peale Tervisekooli lõpetamist tundsin, et soovin  täiendada oma teadmisi  inimese anatoomiast,  füsioloogiast ja psühholoogiast. Samuti tahtsin rohkem teada, kuidas mõjutavad inimese tervist, füüsilist ning vaimset heaolu sotsiaalsed ja keskkonna tegurid. Enda jaoks parimaks edasiõppimise võimaluseks valisin Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi eriala toitumisnõustaja õppesuunaga.

Olukorras, kus  inimene on jäänud oma murega üksi, on käegalöömine kerge tulema. Näiteks on kehakaalu langetamine püsivama tulemusega kui see toimub  pikema periood vältel. Selle aja jooksul võib esineda tagasilangusi ja ebaõnnestumisi ning just siis on vaja kedagi, kes oskab toetada ning aidata endas uuesti motivatsioonileida.

Pean väga oluliseks toitumisnõustajate rolli haiguste ennetamisel, ravi toetamisel, elukvaliteedi parandamisel ja tervise säilitamisel. Kõige rohkem soovingi töötada abivajajatega individuaalselt, aidata inimestel selgusele jõuda, kuidas nad ise ennast aidata saavad.

Töötan toitumisnõustajana Tartu Linna Polikliinikus, Gildi 8.

Telefon 5227007

e-mail stella@tervisehoidja.ee