Minu teekond toitumise ja toitlustuse erialal sai alguse üsna varases nooruses, mil valede toitumisvalikute tagajärjel arenes minu organismis välja ainevahetuse häire. Selle tõttu võtsin lühikese ajaga juurde 30kg ning olen pidanud siiani pidevalt oma toitumist rangelt jälgima. Omandasin toiduvalmistamise tehnik-tehnoloogi hariduse ning olen töötanud toitlustuse valdkonnas üle 30 aasta, pidevalt ennast täiendades, omandades sealhulgas kokk II kutsekvalifikatsiooni (Eesti ja Euroopa Kvalifikatsiooniraamistik, tase 4). Mida kauem ma erialal tegutsesin, seda enam hakkasid mind huvitama inimorganismi ainevahetusprotsessid ja nende eripärad ning osalt seetõttu läbisin ka Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja väljaõppe 2019.-2020. aastal.

Paljud inimesed arvavad, et tervislik toitumine on lihtsalt uus dieeditrend, kuid mina usun siiralt, et tervislikud toitumisvalikud aitavad ennetada haigusi ning säilitada tervist. Olles ise olnud hädas oma toitumisprobleemide ja ainevahetushäiretega, olen avastanud, et tervislikud toitumisvalikud ning mõõdukas füüsiline aktiivsus mängivad olulist rolli hea kehalise ja vaimse enesetunde säilitamisel.  Toitumisnõustajana julgustan inimesi märkama emotsionaalseid ja füüsilisi signaale, mis informeerivad meid muutuste vajalikkusest – muudatuste käivitamiseks on vajalik enda tahe ning valmisolek selle nimel tööd tegema. Muutuste elluviimine nõuab enamat, kui ühekordne pingutus.

Klient ja toitumisnõustaja on koostööpartnerid ühises ettevõtmises, millest 90% osalust omab klient ja 10% toitumisnõustaja, kes toetab klienti igakülgselt ning aitab leida ja rakendada muutusteks vajalikud ressursid.

Tatjana Koval

Tel:+372 56907649

e-mail: lavok12@gmail.com