Sellelt lehelt leiad meie toitumisnõustajate sõnavõtud televisioonis ja raadios. Arutelusid leiab erinevatel toitumist puudutavatel teemadel.

 

Suhkrusõltuvus. 14.12.2020 rääkis ETNÜ juhatuse liige, toitumisterapeut Külli Holsting ETV Terevisioonis suhkrusõltuvusest. Vali ETV Terevisiooni 14.12.2020 saate lehelt lõik “Suhkrusõltuvus”.

 

Sõbraks oma meelte ja maitsetega. 12.11.2020 rääkis ETNÜ Meelte kooli programmijuht, toitumisterapeut Külli Holsting vestlusringis Siiri Kirikali ja Teele Tederiga Oma Maitsest laste toitumisest ja Külli uuest raamatust “Sõbraks oma meelte ja maitsetega”. Kuula järgi: Oma Maitse Toidutrendid

 

Tutvustame kevadisi söödavaid taimi. ETNÜ liige, toitumisnõustaja Riinu Rätsep tutvustab söödavaid kevadisi taimi, mida on võimalik aiast ja metsast korjata ja nendest maitsvaid roogasid valmistada. 11.04.2019 ETV Terevisioonis. Vali ETV Terevisiooni 11.04.2019 saate lehelt lõik “Tutvustame kevadisi söödavaid taimi”. Kui vaatad kogu saadet, siis antud lõik algab 1:51:30.

 

Kas ja kuidas paastuda? ETNÜ liige, toitumisterapeut Elle Kalamägi rääkis paastumisest 14.03.2019 ETV Terevisioonis. Vali ETV Terevisiooni lehelt saate lõik Kuidas paastuda?

 

Kiiresti ja aeglaselt seedivad toidud. ETNÜ liige, toitumisnõustaja Riinu Rätsep tutvustas 12.03.2019 ETV Terevisioonis erinevate toiduainete omadusi, sealhulgas ka nende seedimise kiirust. Vali ETV Terevisiooni lehelt saate lõik Valmistame kiiresti ja aeglaselt seeditavat hommikusööki.

 

Kuidas lapsed köögivilju sööma panna? ETNÜ liikmed, toitumisterapeut Külli Holsting, toitumisnõustajad Siiri KrümannEva-Liisa KaaristoMerike Kaarma ja Hiie Järva tutvustasid Mustamäe Keskuses 9.-10. märtsil 2019 toimunud tervisetoodete laadal uuenduslikku Meelte Kooli programmi! 
▶️ 10.03.2019 aktuaalses kaameras andis Meelte kooli projektijuht ja ETNÜ juhatuse liige Külli Holsting soovitusi, kuidas lapsed köögivilju sööma panna!

***
Toeta Meelte kooli pilootprojekti käivitamist. Iga euro aitab programmi lähemale Sinu lapsele!
MTÜ Eesti Toitumisnõustajate Ühendus
EE037700771001646006
selgituseks: meelte kool
❤️????????????

 

Laste toitumisest, ülekaalust ja tervisest, toitumisnõustaja ja -terapeudi tööst. 7. märtsil 2019 käisid toitumisterapeut ja ETNÜ juhatuse aseesinaine Triin Muiste ja ETNÜ liige, funktsionaalse toitumise nõustaja Kadi Vahtla Vikerraadios Huvituja saates. Räägiti toitumisnõustaja ja -terapeudi tööst, ülekaalust ja tervist toetavast toitumisest. Intervjuu algab 34. minutist. Kuula järgi!

 

Meeltepõhine toiduharidus. Meelte Kooli projektijuht ja ETNÜ juhatuse liige, toitumisterapeut Külli Holsting tutvustas 7.03.2019 ETV Terevisioonis Meelte kooli programmi.

 

Vitamiinid C, D ja E. ETNÜ juhatuse esinaine, toitumisnõustaja Reelika Õigemeel andis põhjaliku ülevaate vitamiinidest C, D ja E. Kuula järgi Terviseraadio.ee 29.02.2019 saatest!

 

Kuidas võiksid vanemad inimesed toituda? ETNÜ juhatuse liige, toitumisterapeut liige Külli Holsting oli 12.02.2019 hommikul külaliseks saates ETV Terevisioon. Külli rääkis eakate toitumisest ja jagas asjalikke soovitusi 65+ inimeste toidulaua mitmekesisemaks muutmiseks. Vaata järgi!

 

Vitamiinide ABC. ETNÜ juhatuse liige, toitumisterapeut Külli Holsting rääkis Terviseraadio.ee-s, mis asjad need vitamiinid õigupoolest on ja miks neid vaja on. Süvitsi räägib Külli A ja B-grupi vitamiinidest. Kuula järgi Terviseraadiost!

 

SAPERE metoodikal põhineva meeltepõhise toiduhariduse algatuse idee pääses NULA inkubaatorisse. 30.04.2018  käisid Raadio Kuku hommikuprogrammis ETNÜ juhatuse liige Külli Holsting ja NULA inkubaatori projektijuht Marleen PedjasaarAlgatuse idee on viia lasteaedadesse ja koolidesse Prantsusmaal ja Skandinaaviamaades suurepäraseid tulemusi andnud SAPERE meeltepõhine toiduõpe, mis tutvustab lastele erinevaid maitseid ja toidu tekstuure. Sellega aidatakse neil kujundada õiged toitumisharjumused, mille tulemusena väheneb laste ülekaal. Kuula saadet järgi Kuku raadiost!

 

Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse 2017. aasta lõpus korraldatud Eesti Lasteaedade toitlustamise küsitlusuuring. 15.04.2018 Kanal2 Reporter+. ETNÜ juhatuse esinaine ja lasteasutuste toitlustamisele spetsialiseerunud toitumisnõustaja Reelika Õigemeel annab intervjuu esimese lasteaedade toitlustamist käsitleva uuringu kohta Eestis. Vaata järgi, millised olid uuringu tulemused, alates 10:01!

 

SAPERE meeltepõhine toiduharidus Eesti lasteaedadesse ja algkoolidesse! 11.04.2018 ETV Terevisioonis rääkis ETNÜ juhatuse liige, toitumisterapeut Külli Holsting, mida kujutab endast meeltepõhine lähenemine toidule ja loomulik toidu tundmaõppimine ja usalduse tekkimine. Vaata järgi!

 

Kuidas hoida meel rõõmsam ja energiatase kõrgel? 05.04.2018 Vikerraadio saates HuvitajaKalender näitab kevadet ja see toob uut tegutsemisindu. Kuidas hoida meel üha rõõmsam ja energiatase kõrgel? Kas peaksime oma toidulauale lisama rohkem vitamiine või oleme sellega juba hiljaks jäänud? Millal on viimane aeg ära tarbida möödunud suvel sügavkülma ja keldrisse paigutatud hoidised? Mida pakkuda lastele, et nad ikka jaksaksid üha pikemaid päevi nautida ning lisaks lasteaia- ja koolitoidule kõik kasuliku kätte saaksid? Seda kõike selgitab ETNÜ juhatuse liige, toitumisnõustaja Siiri Krümann. Vaata järgi!

 

Toidulisandite ja lisavalgu vajalikkus tervisespordis 22.05.2017 Raadio 2 Suveraadio. Raadio 2 saates Suveraadio rääkis 22. mail ETNÜ juhatuse liige, toitumisnõustaja Külli Holsting. Kuula järgi, alates 15:26.

 

Kas mahlad on tervislikud või peaks nende tarbimist hoopis piirama? 12.05.2017 ETV Terevisioon. ETNÜ liige, toitumisnõustaja Laivi Mesikäpp külastas 12. mail 2017 ETV Terevisiooni ja andis vastuse püstitatud dilemmale. Vaata järgi!

 

Tervist toetav toitumine ja toitumisnõustamine. 05.05.2017 Raadio Kuku Patsiendiminutid. ETNÜ toitumisnõustaja ja juhatuse aseesimees Triin Muiste rääkis 5. mail 2017 Kuku raadios saates Patsiendiminutid toitumisnõustamisest, teadlikust toitumisest, harrastussportlaste toitumisest ja terviseprobleemidest, mis on õige toitumisega ennetatavad ja leevendatavad. Arutatakse ka kehakaalu ja toitumise seoseid ja kuidas õige toitumisega kehakaalu normaliseerida. Kuula järgi!

 

Skandinaavia dieedi positiivne mõju põhjamaade inimeste tervisele. 20.04.2017 ETV Terevisioon. ETNÜ juhatuse liige, toimisnõustaja Külli Holsting tutvustas 20. aprillil 2017 ETV Terevisioonis Skandinaavia dieeti, millel on positiivne mõju põhjamaade inimeste tervisele. Külli valmistas ka mõned toidud Skandinaavia dieedist lähtudes. Vaata ja kuula alates 19. minutist.

 

Sotsiaalmeedia ja ilu- ning tervisetrendide mõju noorte kehakuvandile. 12.04.2017 Raadio 2 Agenda. 12. aprillil 2017 arutleti Raadio 2 saates Agenda sotsiaalmeedia ja ilu- ning tervisetrendide mõjust noorte kehakuvandile. Stuudios arutlesid ETNÜ liige, toitumisnõustaja Laivi Mesikäpp koos Eesti Lastearstide Seltsi presidendi Ülle Einberg’i, ja blogija Merilin Taimre’ga. Kuula saadet, teema algab 23. minutist.

 

Vegandieedi mõju lapse arengule. 05.04.2017 Raadio 2 Agenda. ETNÜ liige, toitumisnõustaja Ketlin Jaani ja Vegamama brändi asutaja Liina Laas arutlesid 5. aprillil 2017 Raadio 2 saates Agenda vegandieedi mõjudest lapse arengule. Vestlust on võimalik järele kuulata, algab 20. minutist.

 

Kodus kasvatatavad idandid ja nende tervislikkus. 08.02.2017 ETV Terevisioon. ETNÜ liige, toitumisnõustaja Külli Holsting rääkis 8. veebruaril 2017 ETV Terevisioonis, kuidas ja milliseid taimi on vahva kodus ise idandada ning millistes toitudes neid sobib kasutada. Erinevad idandid on kevadisel ajal suurepärased vitamiinide allikad! Vaata järgi.