Toitumisnõustajad televisioonis ja raadios


Sellelt lehelt leiad meie toitumisnõustajate sõnavõtud televisioonis ja raadios. Arutelusid leiab erinevatel toitumist puudutavatel teemadel.

 

Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse 2017. aasta lõpus korraldatud Eesti Lasteaedade toitlustamise küsitlusuuring. 15.04.2018 Kanal2 Reporter+. ETNÜ juhatuse esinaine ja lasteasutuste toitlustamisele spetsialiseerunud toitumisnõustaja Reelika Õigemeel annab intervjuu esimese lasteaedade toitlustamist käsitleva uuringu kohta Eestis. Vaata järgi, millised olid uuringu tulemused, alates 10:01!

 

SAPERE meeltepõhine toiduharidus Eesti lasteaedadesse ja algkoolidesse! 11.04.2018 ETV Terevisioonis rääkis ETNÜ juhatuse liige ja toitumisterapeut Külli Holsting, mida kujutab endast meeltepõhine lähenemine toidule ja loomulik toidu tundmaõppimine ja usalduse tekkimine. Vaata järgi!

 

Kuidas hoida meel rõõmsam ja energiatase kõrgel? 05.04.2018 Vikerraadio saates HuvitajaKalender näitab kevadet ja see toob uut tegutsemisindu. Kuidas hoida meel üha rõõmsam ja energiatase kõrgel? Kas peaksime oma toidulauale lisama rohkem vitamiine või oleme sellega juba hiljaks jäänud? Millal on viimane aeg ära tarbida möödunud suvel sügavkülma ja keldrisse paigutatud hoidised? Mida pakkuda lastele, et nad ikka jaksaksid üha pikemaid päevi nautida ning lisaks lasteaia- ja koolitoidule kõik kasuliku kätte saaksid? Seda kõike selgitab ETNÜ juhatuse liige ja toitumisnõustaja Siiri Krümann. Vaata järgi!

 

Toidulisandite ja lisavalgu vajalikkus tervisespordis 22.05.2017 Raadio 2 Suveraadio. Raadio 2 saates Suveraadio rääkis 22. mail ETNÜ toitumisnõustaja ja juhatuse liige Külli Holsting. Kuula järgi, alates 15:26.

 

Kas mahlad on tervislikud või peaks nende tarbimist hoopis piirama? 12.05.2017 ETV Terevisioon. ETNÜ toitumisnõustaja Laivi Mesikäpp külastas 12. mail 2017 ETV Terevisiooni ja andis vastuse püstitatud dilemmale. Vaata järgi!

 

Tervist toetav toitumine ja toitumisnõustamine. 05.05.2017 Raadio Kuku Patsiendiminutid. ETNÜ toitumisnõustaja ja juhatuse aseesimees Triin Muiste rääkis 5. mail 2017 Kuku raadios saates Patsiendiminutid toitumisnõustamisest, teadlikust toitumisest, harrastussportlaste toitumisest ja terviseprobleemidest, mis on õige toitumisega ennetatavad ja leevendatavad. Arutatakse ka kehakaalu ja toitumise seoseid ja kuidas õige toitumisega kehakaalu normaliseerida. Kuula järgi!

 

Skandinaavia dieedi positiivne mõju põhjamaade inimeste tervisele. 20.04.2017 ETV Terevisioon. ETNÜ toimisnõustaja Külli Holsting tutvustas 20. aprillil 2017 ETV Terevisioonis Skandinaavia dieeti, millel on positiivne mõju põhjamaade inimeste tervisele. Külli valmistas ka mõned toidud Skandinaavia dieedist lähtudes. Vaata ja kuula alates 19. minutist.

 

Sotsiaalmeedia ja ilu- ning tervisetrendide mõju noorte kehakuvandile. 12.04.2017 Raadio 2 Agenda. 12. aprillil 2017 arutleti Raadio 2 saates Agenda sotsiaalmeedia ja ilu- ning tervisetrendide mõjust noorte kehakuvandile. Stuudios arutlesid ETNÜ toitumisnõustaja Laivi Mesikäpp koos Eesti Lastearstide Seltsi presidendi Ülle Einberg’i, ja blogija Merilin Taimre’ga. Kuula saadet, teema algab 23. minutist.

 

Vegandieedi mõju lapse arengule. 05.04.2017 Raadio 2 Agenda. ETNÜ toitumisnõustaja Ketlin Jaani ja Vegamama brändi asutaja Liina Laas arutlesid 5. aprillil 2017 Raadio 2 saates Agenda vegandieedi mõjudest lapse arengule. Vestlust on võimalik järele kuulata, algab 20. minutist.

 

Koolieelikute toitumine ja vahepalade olulisus (vene keeles). 21.03.2017 ETV+ Кофе+. ETNÜ toitumisnõustaja Merike Paasalu jagab ETV+ hommikusaates Кофе+ nõuandeid koolieelikute tervislikust toitumisest ja vahepalade olulisusest. Vaata järgi!

 

Kodus kasvatatavad idandid ja nende tervislikkus. 08.02.2017 ETV Terevisioon. ETNÜ toitumisnõustaja Külli Holsting rääkis 8. veebruaril 2017 ETV Terevisioonis, kuidas ja milliseid taimi on vahva kodus ise idandada ning millistes toitudes neid sobib kasutada. Erinevad idandid on kevadisel ajal suurepärased vitamiinide allikad! Vaata järgi.