Toitumisnõustajad


Asukoht





















Spetsialiseerumine






















Terviseprobleemid



















Tasakaalustatud toitumisega on võimalik paljude terviseprobleemide kulgu leevendada, kuid toitumisnõustaja ja toitumisterapeut ei ravi ega diagnoosi ühtegi haigust.

ETNÜ-sse kuulub 27.01.2019 seisuga 45 spetsiaalse väljaõppe saanud toitumisnõustajat.

Kõik ETNÜ nõustajad vastavad toitumisnõustajatele esitatud nõuetele. Nad omavad kooli lõputunnistust nii kutsestandardile vastava toitumisnõustaja eriala ehk baaskoolituse kui ka lisa- ehk jätkukoolituse lõpetamise kohta ning piisavalt nõustamise praktikat, täiendavad ennast pidevalt erialaselt ning sooritavad teatud aastate järel ühingu juures vastava teadmiste ja oskuste kontrolli.

Meie liikmete seas on tänaseks kolm riikliku kutsega toitumisnõustajat ja kolm kutsega toitumisterapeuti.

Toitumisnõustaja on abiks siis, kui vajad nõu:

  • kaalulangetamisel või –tõstmisel
  • oma menüü tervislikumaks muutmisel

Selleks:

  • selgitab toitumisnõustaja välja Sinu tänased toitumisharjumused
  • lepib Sinuga ühiselt kokku eesmärgi ja koostab Sinuga koos tegevusplaani selle saavutamiseks
  • õpetab Sind tegema tervislikumaid valikuid toidupoes või turul
  • jälgib Sinu edasiminekut ja toetab Sind õigete valikute tegemisel

Info erinevate toitumisspetsialistide kohta Eestis 2017. aasta alguse seisuga on leitav ETTA lehel.

ETNÜ juhatus

 

Nõustaja nimi Kontaktandmed Vastuvõtt Ametid

 

 

Reelika Õigemeel reelika@toitutargalt.ee; www.toitutargalt.ee; reelika@toitumisnoustajad.ee Põltsamaa Juhatuse esimees, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus;

Toitumisnõustaja ja koolitaja, RecteMente OÜ.

 

Triin Muiste triin@triinutoidumaailm.ee; www.triinutoidumaailm.ee

Viibib lapsehoolduspuhkusel

Tartu Juhatuse ase-esimees, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus; Toitumisnõustaja ja koolitaja, Triinu Toidumaailm OÜ.

 

Külli Holsting kylliholsting@gmail.com;

kylli@toitumisnoustajad.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 140897

Tallinn Juhatuse liige, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus; Toitumisterapeut Külli Holsting OÜ;  LTKH Pelgulinna Sünnitusmaja Raseduskeskus.

 

Siiri Krümann siiri.krymann@gmail.com

siiri@toitumisnoustajad.ee

Tallinn Juhatuse liige, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

 

Eva-Liisa Kaaristo evaliisa@tervisemaitsed.ee

evaliisa.kaaristo@gmail.com

evaliisa@toitumisnoustajad.ee

Tallinn, Võru Juhatuse liige, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus

Toitumisnõustaja ja koolitaja, Tervise Maitsed OÜ

 

ETNÜ toitumisnõustajad tähestikulises järjestuses

 

Nõustaja nimi Kontaktandmed Vastuvõtt Ametid

 

Angelika Randjärv angelika.randjarv@gmail.com Toitumisnõustaja

 

Ann Vinnal annvinnal@gmail.com Tallinn, Haapsalu, Pärnu, Viljandi Toitumisnõustaja ja tervisekonsultant. Tugiisik abivajajatele lastele, Tallinna Perekeskus.

 

Bianka Peetson bianka.peetson@kliinikum.ee Tartu Ämmaemand, toitumisnõustaja, SA TÜK Naistekliinik; OÜ Tartu Seksuaaltervise Kliinik.

 

Diana Mogiš diana.mogis@myfitness.ee Viljandi Toitumisnõustaja, treener, MTÜ Team FullFit

 

Elisabeth Lomp elisabeth@tftak.eu Tallinn Toitumisnõustaja

 

Elle Kalamägi elle.kalamagi@gmail.com;

www.terviseabitoidust.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 140898

Tallinn tervisenõustaja/ toitumisterapeut, Terviseabi Toidust OÜ; Dieetõde, Ida Tallinna Keskhaigla.

 

Ene Viiard ene@tftak.eu Tallinn Toitumisnõustaja

 

Gerli Laks gerli.laks@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Gita Kaljuste gita.kaljuste@gmail.com Tartu Toitumisnõustaja

 

Hiie Järva hiie.jarva@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kadi Vahtla kadi@kadistuudio.ee

 

Elva, Tartu funktsionaalse toitumise nõustaja, Tervisestuudio OÜ

 

Karin Järvis karin@babysport.ee

 

Tartu Toitumisnõustaja,
Psühholoog
Babysport Lastekeskus

 

Kaire Rajaver kaire.roosi@gmail.com

 

Toitumisnõustaja

 

Kairit Usk kairit_u@hotmail.com

 

Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kendra Vaino kendravaino@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja ja treener,
FitnessConsult MTÜ

 

Kerli Ennus kerli.ennus@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kersti Riispapp kersti.riispapp@gmail.com Tallinn, Rakvere Toitumisnõustaja

 

Kerttu Siim-Wilcox kerttusiim@gmail.com Otepää, Tartu Holistiline tervise- ja toitumisnõustaja, mäesuusainstuktor, WholesomeK OÜ.

 

Ketlin Tammsalu ketlin@etnk.ee; www.etnk.ee

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 125574

Tallinn Toitumisnõustaja ja koolitaja, Eesti Toitumisnõustamiskeskus.

Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse asutajaliige.

 

Kristel Kips kristelkips@icloud.com Tallinn Funktsionaalne toitumisnõustaja, toitumisterapeudi õppes.

 

Kristina Pärtelpoeg kristinapoeg@gmail.com Brüssel, Tallinn Toitumisnõustaja

 

Kristin Tamberg kristintamberg@gmail.com Toitumisnõustaja

 

Kärt Jalajas kart@nutrilligent.ee

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 140895

Viibib lapsehoolduspuhkusel

Tallinn Toitumisnõustaja, treener

Nutrilligent OÜ

 

Laivi Mesikäpp laivi@tervisekunstid.ee,

laivi@toitumisnoustajad.ee

+372 577 77749

Tallinn Toitumisnõustaja ja koolitaja, loovteraapiliste ja meelepõhiste harjutuste juhendaja, raske ja sügava puudega laste tugiisik

Toitumisnõustajate kutseeksami hindamiskomisjoni liige 2017 ja 2018

 

Maigi Lepik lepikmai@gmail.com Valga, Tartu Toitumisnõustaja

 

Margit Aigro ilustervis@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja, kosmeetik

 

Mari-Anne Olenko marianne.olenko@gmail.com Keila Toitumis- ja liikumisnõustaja

tervisejuht.ee

 

Merike Kaarma merikekaarma@icloud.com Tallinn Funktsionaalne toitumisnõustaja, toitumisterapeudi õppes.

 

 

Monica Lauri monica@tervisetreener.ee; www.tervisetreener.ee Tallinn Personaaltreener ja toitumisnõustaja, Tervisetreeningud OÜ.

 

Olev Olenko olev.olenko@gmail.com
www.tervisejuht.ee
Keila Toitumisnõustaja, Health Promoter OÜ

 

Renna Suviorg renna.suviorg@gmail.com
Viibib lapsehoolduspuhkusel
Tallinn Toitumisnõustaja

 

Riinu Rätsep riinur@hotmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Riin Kadarik riin.kadarik@gmail.com Tallinn Toitumisnõustaja

 

Siret Saarsalu siret@nutrilligent.ee

Toitumisterapeut, tase 6 kutsetunnistus nr 109176

Tallinn, Tartu Toitumisterapeut ja koolitaja, Nutrilligent OÜ; TÜ Kliinikumi Geneetikakeskus.

 

Sirle Nukk sirlenukk@gmail.com Rakvere Toitumisnõustaja, OÜ ViaNaturale. Koolitaja, MTÜ Sõstramäe Koolitus.

 

Stella Ostrat  stella.ostrat@gmail.com Tartu Toitumisnõustaja, Tervisehoidja OÜ ja Tartu Linna Polikliinik

 

Tuuli Taimur tuulitaimur@gmail.com

Toitumisnõustaja, tase 5 kutsetunnistus nr 123150

Tartu, Tallinn Toitumisnõustaja,
Nutrilligent OÜ

 

Ülle Niilisk ulle.niilisk@gmail.com
facebook.com/tervisetoidukoda/
Pärnu Toitumisnõustaja, lektor,  koolitaja ning taimset, gluteeni-ja laktoosivaba toitu pakkuva Pärnu Tervisetoidukoja perenaine.

 

Ülle Tammesalu ulle@terviseteadlik.ee
www.terviseteadlik.ee
Haapsalu Toitumisnõustaja, “Terviseteadlik Läänemaa” Jaama 15, Haapsalu

 

Ülle Valm ullevalm@gmail.com Tallinn, Laagri Toitumisnõustaja